Wiadomości

Zostaw i odbierz paczkę w sklepie

Żabka Polska, pod której logo w Polsce działo ponad 7.000 sklepów spożywczych, uruchomiła usługę nadania i odbioru przesyłek w tej samej placówce. To oferta dla klientów, którzy nie mają czasu, bądź nie chcą umawiać się z odbiorcą paczki w domu. Żabka jest pierwszą sieć sklepów w Polsce, która wprowadziła taką usługę dla klientów indywidualnych.

Założenia usługi „Zostaw paczkę w Żabce” są bardzo proste. Najpierw trzeba uzupełnić numer telefonu i adres e-mail na stronie www.paczki.zabka.pl. Nie ma konieczności drukowania etykiet, wystarczy odręczne oznaczenie paczkę odpowiednim numerem przesyłki i pozostawić ją w wybranym sklepie. Odbiorca ma 2 dni na zgłoszenie się po przesyłkę, którą odbiera z tego samego sklepu, w którym została nadana, podając sprzedawcy kod odbioru. Istnieje również możliwość nadania przesyłki za pobraniem, w tym przypadku jej wartość nie może przekroczyć 1.000 zł.

„Wszelkie dodatkowe usługi, ułatwiające klientom codzienne życie są bardzo popularne również w prowadzonej przeze mnie Żabce. Cieszę się zatem, że sieć wprowadza kolejne rozwiązanie, dzięki któremu, klienci przy okazji zakupów będą mogli zostawić lub odebrać paczkę z tego samego sklepu w ramach nowej usługi.” – Wyjaśnia Norbert Kruk – franczyzobiorca sieci Żabka z Poznania.

Operatorem technologicznym usługi jest Pointpack, integrator sieci handlowych i przedsiębiorstw kurierskich, który tworzą rozwiązania IT, a ponad to umożliwia kooperantom tworzenie dodatkowych usług w obszarze infrastruktury pierwszej i ostatniej mili logistyki miejskiej.

Portal Informacyjny /ART/ 24.07.2021