Wiadomości

Zmiany w Zarządzie Powiatu w Pile.

 

Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu w Pile dokonano wyboru nowego członka Zarządu Powiatu w Pile. Została nim Emilia Załachowska, obecna radna Rady Powiatu w Pile, dotąd przewodnicząca Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska oraz Sekretarz Rady. Reprezentuje ona Stowarzyszenie Porozumienie Samorządowe w Pile.

Emilia Załachowska jest absolwentką Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, gdzie zdobyła tytuł magistra inżyniera rolnictwa. Mieszkanka gminy Kaczory, zawodowo związana jest z branżą rolniczą. W latach 2011 – 2018 przez dwie kadencje była sołtysem Równopola, w gminie Kaczory. Cieszy się dużym zaufaniem lokalnej społeczności, zwyciężyła w plebiscycie „Mistrzowie Agro Wielkopolski 2017”, w kategorii Sołtys Roku. W latach 2017/2018 pełniła również mandat radnej gminy Kaczory. Od 2018 r zasiada w Radzie Powiatu w Pile.

„Pani Emilia Załachowska jest osobą kompetentną, odpowiedzialną, godną zaufania, od lat działająca na rzecz lokalnej społeczności.” – Jest przekonany Eligiusz Komarowski – Starosta Powiatu Pilskiego. – „Serdecznie gratuluję, jestem przekonany, że będzie nam się bardzo dobrze współpracować.” – Dodał Eligiusz Komarowski – Starosta Powiatu Pilskiego.

Emilia Załachowska zastąpi na stanowisku członka Zarządu Powiatu w Pile Przemysława Pochylskiego, który złożył rezygnację, ze względu na swoje dalsze plany zawodowe. – „Dziękuję za współpracę, za to, że mogłem mieć swój udział w rozwoju powiatu pilskiego” – Powiedział podczas pożegnania Przemysław Pochylski

„Z Przemysławem Pochylskim współpracowałem w Zarządzie Powiatu od ponad 5 lat, od 31 marca 2016 r., kiedy po raz pierwszy zostałem wybrany na stanowisko Starosty Pilskiego, a także po wyborach w 2018 r.” – Wyjaśnia Eligiusz Komarowski – Starosta Powiatu Pilskiego. – „Współpraca ta była bardzo owocna. Życzę Panu Przemysławowi Pochylskiemu powodzenia w realizacji kolejnych planów.” – Dodał Eligiusz Komarowski – Starosta Powiatu Pilskiego.

 

Portal Informacyjny /DEC/ 26.11.2020