PolecamyWiadomości

Żabka Non Stop i Żabka Drive – innowacyjne pomysły na prowadzenie sklepów, dające wygodę i oszczędzające czas klientów

 

Portal Informacyjny: Żabka stale poszukuje rozwiązań, które mogą ułatwiać życie i pozwalać na oszczędzać ludziom czas. Przykładem takich projektów są nowe rodzaje sklepów. Jednym z nich jest otwarta w Warszawie Żabka Non Stop. Funkcjonuje ona w dwóch formach, pozwalając na dokonywanie zakupów przez całą dobę. Drugim pomysłem jest Żabka Drive w Piasecznie, pod Warszawą. W tym sklepie można zamówić i odebrać produkty z oferty Żabka Café bez wychodzenia z auta. Oba rodzaje sklepów zostały otwarte z okazji 25-lecia Żabki.

Modern convenience stało się trwałym trendem

W Warszawie i Piasecznie zostały otworzone dwa nowe rodzaje sklepów Żabki. Żabka Non Stop to placówka, która od 6:00 do 23:00 funkcjonuje w tradycyjny sposób. Klienci są obsługiwani przez sprzedawców, dostępna jest strefa gastronomiczna, wszystkie oferowane usługi oraz cały asortyment towarów. Od godz. 23:00 do 6:00, placówka funkcjonuje w trybie autonomicznego sklepu Żabka Nano. Aby skorzystać klient musi posiadać kartę płatniczą lub aplikację mobilną Żappka z kartą płatniczą podpiętą pod Żappka Pay w telefonie. W tej formule zakupy odbywają się bezobsługowo i bezgotówkowo. Oznacza to, że w godzinach nocnych w Żabce Non Stop wystarczy wziąć wybrane produkty z półki i… wyjść. W  Żabce Non Stop produkty marek własnych Żabki są dostępne całą dobę, a także dania gotowe Szamamm, kanapki „Tomcio Paluch”, płynne przekąski „Foodini”, soki i lemoniady „Wycisk” oraz gorąca, świeżo mielona kawa z ekspresu.

Nowym pomysłem na sklep jest Żabka Drive w Piasecznie, pod Warszawą. W tym sklepie zakupy można zrobić bez wysiadania z auta. W tej placówce odwiedzający mają dostęp, także do przekąsek znanych z Żabka Café: m. in.: hot dogi, zapiekanki, burgery, wrapy, panini, a także słodkie przekąski jak na przykład babeczki, pączki i drożdżówki, shake i lody włoskie (waniliowe truskawkowe i czekoladowe). Ponadto ciepłe napoje: aromatyczne kawy, z dodatkiem mleka tradycyjnego jak i owsianego.

Żabka Nano – na największych targach na świecie w Nowym Jorku

Dla klientów ceniących sobie możliwość zrobienia tradycyjnych zakupów w sąsiedztwie sklepu Żabka znajduje się przestronny parking. W Żabce Drive znajduje się również specjalna strefa, gdzie można usiąść, zjeść i odpocząć przed dalszą drogą oraz miejsce do ładowania baterii w urządzeniach mobilnych.

„Od 25 lat priorytetem sieci Żabka jest odpowiadanie na zmieniające się potrzeby klientów. Stąd nowe rodzaje placówek takie jak Żabka Drive i Żabka Non Stop.” – Wyjaśnia Adam Manikowski – wiceprezes zarządu Grupy Żabka – dyrektor zarządzający Żabka Polska. – „Nowe rozwiązania mają za zadanie ułatwiać życie i pozwalać na oszczędzanie czasu poświęcanego na sprawunki. Pokazuje to ewolucję jaką w ciąg u 25 lat przechodzi sieć Żabka od małych, tradycyjnych sklepów do nowoczesnego ekosystemu modern convenience czyli współczesnej wygody. Właśnie sieć Żabka jest pionierem tej idei w Polsce. Na koncepcja zaowocowała powstaniem małych sklepów, zazwyczaj położony w dzielnicach mieszkaniowych miast albo w innych dogodnych i często odwiedzanych punktach, oferujących głównie towary na potrzeby bieżące. Są to przede wszystkim gotowe, konfekcjonowane produkty spożywcze i napoje (mrożonki, konserwy, paczkowane wędliny i sery, lody, alkohole itp.), środki czystości osobistej i gospodarczej, gazety, papierosy, zapałki, baterie itp. Czasami też np. losy na loterie. W ten sposób sieć Żabka w Polsce zaspokaja potrzeby ponad  3 mln klientów.” – Twierdzi Adam Manikowski – wiceprezes zarządu Grupy Żabka – dyrektor zarządzający Żabka Polska.

Modern convenience stało się trwałym trendem

Nowe pomysły prowadzania sklepów powstają z aktywnym udziałem franczyzobiorców Żabki, dla których możliwość prowadzenia placówki w innowacyjny sposób jest szansą na rozwój ich biznesu. – „Z siecią Żabka związany jestem od niemal 10 lat, w tym od 6 lat jako franczyzobiorca. Początkowo pomagałem mamie, dziś sam prowadzę swój sklep.” – Wspomina przekonany Patryk Nogaj, franczyzobiorca Żabki Drive w podwarszawskim Piasecznie. – „Byłem też członkiem Rady Franczyzobiorców oraz Partnerem do spraw Zmiany Franczyzobiorcy. Rozwój zawodowy i osobisty jest dla mnie niezwykle ważny, stąd decyzja o poprowadzeniu sklepu Żabka Drive. Jestem przekonany, że nowy rodzaj placówki spotka się zainteresowaniem klientów, m. in. będących w podróży, którzy od teraz mogą sięgnąć po ulubiony produkt znany z Żabki Café, bez wychodzenia z auta. Co więcej, moja placówka, jako pierwsza, będzie mogła pochwalić się pysznymi shake’ami, które z pewnością będą mieć grono swoich smakoszy.” – Jest przekonany Patryk Nogaj, franczyzobiorca Żabki Drive w podwarszawskim Piasecznie.

Pierwsza Żabka Non Stop mieści się przy ul. Wolskiej 64 A w Warszawie, a jej powierzchnia sali sprzedaży ma 46 mkw. Żabka Drive zlokalizowana jest z kolei w Piasecznie, przy ul. Puławskiej 44d, a jej powierzchnia sali sprzedaży ma 140 mkw.

124 sklepy sezonowe w miejscowościach turystycznych

Żabka Polska Sp. z o.o. jest właścicielem najszybciej rozwijającej się sieci sklepów typu convenience w Polsce i jednym z najbardziej dynamicznych formatów na świecie, otwierając ponad 4.000 nowych sklepów w latach 2016-21. Ponad 17.000.000 konsumentów mieszka nie dalej, niż 500 m od najbliższego sklepu Żabka. W ramach strategii odpowiedzialności sieć podjęła się zobowiązań w zakresie dobrego żywienia, usług ułatwiających zrównoważone życie, rozwoju przedsiębiorczości, różnorodności i włączającej kultury organizacyjnej, ładu korporacyjnego oraz dekarbonizacji i cyrkularności.

Portal Informacyjny, /DEC/ 6.11.2023