Wiadomości

XV Bal Niepodległości wspierany przez Arcus

XV Bal Niepodległości, który odbędzie się 9 listopada br. w warszawskim Hotelu Bristol, zyska w tym roku wyjątkową oprawę. Tegoroczna uroczystość wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Członkiem komitetu organizacyjnego oraz partnerem technologicznym balu jest Arcus SA, przedstawiciel Kyocera Document Solutions w Polsce.

Liczne atrakcje obejmują między innymi: pokaz mody z lat 20. i 30 zatytułowany „Madame Niepodległa”, tradycyjne odtańczenie poloneza, pieśni patriotyczne, aukcję charytatywną, obecność rekonstruktorów Błękitnej Armii gen. Hallera oraz projekcję filmu „Paderewski – Człowiek sukcesu, czynu i sławy” w reżyserii Wiesława Dąbrowskiego.

Ważnym elementem Balu jest koncert z utworami Ignacego Paderewskiego i Fryderyka Chopina w wykonaniu Aleksandry Świgut (laureatki konkursu Chopinowskiego na instrumentach dawnych). Mecenasem wspomnianego konkursu oraz tegorocznego Festiwalu „Chopin i jego Europa” jest Sponsor Główny XV Balu Niepodległości – Orlen SA. Gościem specjalnym Balu będzie prof. Stanisław Michnowski, obchodzący 10 listopada swoje setne urodziny. Dodatkowo wszystkie pary uczestniczące w balu będą mogły wydrukować pamiątkowe zdjęcia, które zapewni partner technologiczny wydarzenia, giełdowa spółka Arcus.

– Wsparcie dla XV Balu Niepodległości odbywającego się w roku jubileuszowym, jest powodem do dumy – mówi dyrektor marketingu Grupy Arcus Michał Gembal, członek Komitetu Organizacyjnego XV Balu Niepodległości – jesteśmy wyjątkowo zaszczyceni, mogąc zapewnić gościom szczególną pamiątkę, indywidualne zdjęcia par uczestniczących w balu. Co ważne – balu, który organizujemy w Hotelu Bristol, z którym nierozłącznie związana jest historia Polskiej Niepodległości i osoba Ignacego Jana Paderewskiego, którego słowa są mottem tegorocznego Balu. Słowa jednego z „Ojców Niepodległości”: „Stronnictwo powinno być jedno: Polska, i temu jednemu służyć będę do śmierci” brzmią szczególnie dziś, w momencie w którym słyszymy o kolejnych podziałach dotyczących także obchodów Święta Niepodległości – dodaje Michał Gembal.

Tradycja Balów Niepodległości, organizowanych przez Stowarzyszenie „Kuźnia Milanowska”, ma swoje korzenie w Muzeum Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku.

Początkowo były to imprezy kameralne, jednak z roku na rok lista gości stawała się coraz dłuższa. Bale łączyło przywiązanie do tradycji i tak jest do dzisiaj. Goście tańczą poloneza i uczestniczą w specjalnie przygotowanych koncertach, pokazach filmowych czy pokazach mody. Ważnym elementem balu jest także jego aspekt charytatywny. Każdego roku ogłaszany jest nowy cel zbiórki pieniędzy. Dochód z aukcji przedmiotów przekazany był do tej pory m.in. na rehabilitację dzieci, walkę ze skutkami powodzi oraz finansowanie stypendiów. W tym roku środki zbierane są dla Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera program stypendialny wyrównujący szanse młodzieży z Polski i z zagranicy.

– Uczestnictwo w komitecie organizacyjnym XV Balu Niepodległości obok takich partnerów jak między innymi Orlen czy KGHM jest ogromnym zaszczytem. Polscy przedsiębiorcy, którzy zgodzili się wesprzeć tę cenną inicjatywę, stanowią widoczny znak, że niepodległość jest wielkim darem, o który musimy wspólnie dbać – mówi prezes Grupy Arcus SA, Michał Czeredys – cieszymy się, że możemy wspomóc to wyjątkowe przedsięwzięcie naszym doświadczeniem. Wsparcie technologiczne Balu Niepodległości było naturalną decyzją zarządu Arcus SA. Taka okazja zdarza się raz na sto lat. – podsumowuje prezes Czeredys.

ARCUS SA jest jednym z największych na polskim rynku dostawców zintegrowanych systemów zarządzania dokumentem i korespondencją masową.

ARCUS SA jest przedstawicielem Kyocera Document Solutions oraz Pitney Bowes w Polsce. ARCUS SA i spółki zależne: T-matic Systems SA, Geotik Sp. z o.o. oraz ARCUS Systemy Informatyczne Sp. z o.o. dostarczają również kompleksowe rozwiązania oraz usługi z zakresu telematyki i inteligentnych sieci, a także integracji rozwiązań ICT (technologie informacyjno-telekomunikacyjne). Kolejną spółką wchodzącą w skład GRUPY ARCUS jest DocuSoft Sp. z o.o. produkująca systemy do obiegu informacji. Do największych klientów GRUPY ARCUS należą banki, firmy ubezpieczeniowe, firmy z branży telekomunikacyjnej, operatorzy pocztowi i logistyczni oraz administracja publiczna na szczeblu centralnym i lokalnym.

ARCUS SA realizuje także innowatorskie na polskim rynku rozwiązania informatyczne. Należy do nich m.in. projekt sieci samoobsługowych stanowisk drukujących realizowany z wrocławską firmą Zeccer. Od 2018 r. ARCUS SA jest także przedstawicielem na Polskę marki Tecnau dostarczającej rozwiązania przeznaczone do obsługi papieru, monitorowania, przetwarzania i obróbki końcowej dla branży druku cyfrowego.

O XV BALU NIEPODLEGŁOŚCI
Bale Niepodległości organizowane przez Stowarzyszenie „Kuźnia Milanowska” na stałe wpisały się w krajobraz imprez patriotycznych w Polsce. Podtrzymywanie narodowych tradycji a także wspieranie działalności charytatywnej to wartości przyświecające organizatorom balu. Tegoroczna odsłona ma szczególnie uroczystą oprawę związaną z jubileuszowym rokiem stulecia odzyskania niepodległości. Sponsorem głównym tegorocznego XV Balu Niepodległości jest Orlen. Pozostali sponsorzy to KGHM, Wojskowy Instytut Wydawniczy, Marsh oraz SuperDrob. Patronaty medialne nad wydarzeniem objęły TVP Polonia, TVP Historia, Polska Zbrojna Historia oraz Gość Niedzielny. Partnerem balu jest Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Partnerem technologicznym są ARCUS oraz Kyocera Document Solutions.

 

O „NIEPODLEGŁEJ”
Celem programu „Niepodległa” jest wzmacnianie wspólnoty obywatelskiej w kontekście setnej rocznicy odzyskania niepodległości. W całym kraju realizowane są liczne projekty kulturalne, artystyczne, edukacyjne oraz wydawnicze, poświęcone Jubileuszowi odzyskania Niepodległości, opatrzone logo „Niepodległa”. Dzięki korzystaniu ze spójnej identyfikacji wizualnej Programu, poszczególne projekty są rozpoznawalne i utożsamiane z oficjalnymi ogólnopolskimi obchodami 100. rocznicy odzyskania Niepodległości.

Więcej informacji na stronie: https://niepodlegla.gov.pl/

 

  • Centrum Informacji, 07.11.2018,