Wiadomości

Wystawa o przyrodzie

 

 

Jednym z najpiękniejszych obszarów północnej Wielkopolski, a według niektórych całego kraju jest Powiat pilski. Tereny są mocno zalesione, poprzecinane rzekami i jeziorami. Najbardziej znaną i malowniczą j krajobrazowo jest Dolina Noteci, objętą obszarem chronionym Natura 2000.

 

Teraz, od 7 do 9 maja 2021 r., bogactwo natury powiatu pilskiego będzie można podziwiać podczas wystawy „Przyroda powiatu pilskiego. Poznaję, szanuję, chronię” dostępniej w Galerii VIVO! w Pile. Ekspozycja powstała w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej programu Eko-Edukacja w Powiecie Pilskim Etap II, realizowanym przez Starostwo Powiatowe w Pile.

 

W ramach ekspozycji zaprezentowane zostaną wspaniałe kadry krajobrazów gmin powiatu pilskiego oraz rzadko spotykanych gatunków roślin i zwierząt. – „Za pośrednictwem wystawy „Przyroda powiatu pilskiego. Poznaję, szanuję, chronię” chcemy przede wszystkim przypomnieć jak ważna jest troska o naszą planetę, edukacja i kształtowanie prośrodowiskowych zachowań. To od nas przecież zależy, w jakiej formie, nasz region, zastaną kolejne pokolenia i czy będą one kontynuować ideę szacunku i odpowiedzialności za swoje otoczenie.” – Wyjaśnia Eligiusz Komarowski – starosta pilski. – „Galeria VIVO! Piła jest doskonałym miejscem do realizacji tego typu projektów, ponieważ każdego dnia przyciąga wielu odwiedzających. Mamy zatem nadzieję, że ta istotna społecznie inicjatywa dotrze do szerokiego grona odbiorców.” – Jest przekonany Eligiusz Komarowski – starosta pilski.

 

„Mamy ogromne szczęście, że możemy na co dzień mieszkać, pracować i przebywać w tak malowniczej części Polski. Niestety, w natłoku codziennych obowiązków często brakuje nam czasu, aby w pełni docenić naturalne bogactwo, które nas otacza. Ta wystawa stwarza właśnie okazję, aby choć na moment zatrzymać się i spojrzeć na doskonale znane nam miejsca z zupełnie innej perspektywy, a także docenić piękno naszej małej Ojczyzny.” – Uważa Magdalena Drzewiecka – Center Manager VIVO! Piła.

 

Portal Informacyjny /DEC/ 6.05.2021