Wiadomości

Wielka gala w Belwederze

 

 

Prezydent RP zaprosił do Belwederu podopiecznych Fundacji Dorastaj z Nami zostali zaproszeni do Belwederu przez Andrzeja Dudę – Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Chodzi o dzieci poległych lub poszkodowanych na służbie rodziców m.in. żołnierzy, strażaków i policjantów.

 

Studia Promocja turystyki 2.0

 

Na uroczystej gali do grona Fundacji Dorastaj z Nami zostało przyjętych 14. dziewcząt i chłopców, których rodzice poświęcili swoje życie lub zdrowie służąc Rzeczpospolitej Polskiej i społeczeństwu. Podobnie jak w latach poprzednich, galę zorganizowały wspólnie Kancelaria Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, Biuro Bezpieczeństwa Narodowego oraz Fundacja Dorastaj z Nami.

 

Podczas spotkania w Belwederze Andrzej Dudaprezydent Rzeczpospolitej Polskiej wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą, wręczyli symboliczne stypendia dzieciom, które w minionym roku dołączyły do fundacyjnej „rodziny”. Każde z 14. dzieci miało okazję do bezpośredniej rozmowy z parą prezydencką. Świadkami tej uroczystości byli m.in. kadra kierownicza i dowódcza Wojska Polskiego, Policji i Państwowej Straży Pożarnej, prezesi przedsiębiorstw i spółek skarbu państwa oraz rodziny żołnierzy, strażaków i policjantów poległych na służbie.

 

„Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w działalność Fundacji Dorastaj z Nami. Wszystkim jej pracownikom, którzy są blisko swoich podopiecznych. Tym, którzy niosą dobro, realizując bardzo delikatną misję wobec rodzin ludzi, którzy poświęcili swoje życie i zdrowie dla dobra ojczyzny.” – Oświadczył Andrzej Dudaprezydent Rzeczpospolitej Polskiej. – „Dziękuję też wszystkim darczyńcom Fundacji Dorastaj z Nami, to dzięki Państwu Fundacja może działać, otaczając opieką dzieci i młodzież, które tego potrzebują. Ci którzy ryzykują niebezpieczną służbą, muszą być pewni, że znajdzie się opieka dla ich bliskich. To niepisana umowa.” – Stwierdził Andrzej Dudaprezydent Rzeczpospolitej Polskiej.

 

#UczymySieStrzelac

 

„Kochani, doskonale wiem, że przed wami stroma droga, podczas której będziecie musieli poradzić sobie z trudnymi emocjami, z żalem i samotnością, a także zmierzyć się z codziennym życiem. To jest dzisiaj wasz Everest. Góra, którą musicie zdobyć.” – Stwierdziła Magdalena Pawlak– prezes zarządu Fundacji Dorastaj z Nami. – „Mój znajomy, himalaista opowiada, że pomocnicy, którzy pomagają zdybywać najwyższe szczyty świata, powtarzają często: pole, pole… co znaczy powoli, powoli, ale do przodu. Nawet jeśli jest ci bardzo ciężko, nie stawaj, idź. To cię uratuje. To samo chciałabym powiedzieć naszym podopiecznym i ich rodzinom: patrzcie przed siebie, swoim tempem idźcie do przodu i pamiętajcie, że na górę nigdy nie idzie się samemu. Mam nadzieję, że Fundacja Dorastaj z Nami i ci, którzy z nią współpracują: nasi darczyńcy, prawnicy, doradcy edukacyjni, że my wszyscy będziemy dla was wsparciem i pomocą.” – Zadeklarowała Magdalena Pawlak – prezes zarządu Fundacji Dorastaj z Nami.

 

Podczas gali w Belwederze odbyło się również pożegnanie siedmiorga wychowanków Fundacji, którzy z racji ukończenia 25 roku życia, opuszczają już grono jej podopiecznych.

 

„W imieniu podopiecznych Fundacji Dorastaj z Nami, chciałbym bardzo podziękować Panu Prezydentowi i Pierwszej Damie, za to, że co roku znajdują czas na spotkanie z nami.” – Oświadczył Piotr Trzciński – jeden z podopiecznych Fundacji Dorastaj z Nami. – „Dziękuję za państwa życzliwość i szczere zainteresowanie naszym losem – dzięki czemu czujemy się naprawdę ważni. Dziękuję wszystkim darczyńcom, za ich hojność, dzięki której nasze dorastanie mogło być łatwiejsze. I wreszcie na koniec, chciałbym podziękować Fundacji Dorastaj z Nami – za to, że jest! Za to, że wspiera nas – podopiecznych – w każdym aspekcie naszego życia. – Podziękował Piotr Trzciński – jeden z podopiecznych Fundacji Dorastaj z Nami.

 

https://agencja-informacyjna.com/dbaja-o-nasze-bezpieczenstwo/

 

Gala w Belwederze była też okazją do złożenia wyjątkowych podziękowań na ręce tych, którzy w sposób szczególny wspierają Fundację w jej działaniach. Statuetkę Fundacji otrzymał Bank PKO Bank Polski, który jako Partner Strategiczny, dołączył do Koalicji: Razem dla Bohaterów. Autorem statuetki jest były podopieczny Fundacji Łukasz Krupski – rzeźbiarz, absolwent warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Beneficjentami pierwszej statuetki w 2017 r. była Para Prezydencka.

 

Jako wyraz wdzięczności za kontynuację współpracy, w działaniach na rzecz osieroconych dzieci bohaterów, Logo Fundacji otrzymali: Orange Polska, Polski Koncern Naftowy Orlen, Boeing Polska, Fundacja Banku Gospodarstwa Krajowego, Fundacja Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń. W podziękowaniu za szczególne zaangażowanie w działania organizacji wręczono też dyplomy „Przyjaciela Fundacji”, otrzymali je m.in. Portal Defence24 sp. z o.o., na ręce prezesa Piotra Małeckiego oraz Kancelaria Kopeć & Zaborowski Adwokaci i Radcowie Prawni, na ręce Macieja Zaborowskiego (partnera zarządzającego).

 

Portal Informacyjny, /KAM/ 24.10.2022