Wiadomości

Twoje kroki zmieniają świat – inicjatywa „Healthy Cities”

 

 

Aktywność fizyczna może być dobra nie tylko dla naszego zdrowia, ale także dla środowiska. Grupa Lux Med ogłasza wyzwanie „Healthy Cities”, w którym, we współpracy z Lasami Państwowymi, posadzi ponad 300.000 drzew w całej Polsce. O tym, jak duży las powstanie w poszczególnych województwach zadecydują uczestnicy.

 

Wraz z nadejściem cieplejszych dni, Grupa Lux Med zachęca do regularnej aktywności fizycznej, ale też zadbania o czyste powietrze. Każdy może się do tego przyczynić – wystarczy pobrać darmową aplikację „Healthy Cities”, dostępną w AppStore oraz Google Play. Podczas rejestracji należy wybrać województwo, w ramach którego dołącza się do akcji i zrobić jak najwięcej kroków do końca 30 czerwca 2021 r.

 

Rywalizacja odbywa się między 16 województwami – w każdym z nich Grupa Lux Med we współpracy z Lasami Państwowymi posadzi las. Jego wielkość będzie zależna od finalnej pozycji drużyny w rankingukroków (decyduje średnia liczba kroków w przeliczeniu na jednego uczestnika). Łącznie w całej Polsce ma być posadzonych 50 hektarów lasów.

 

„Jakość środowiska, w którym żyją ludzie ma ogromny wpływ na ich zdrowie. Można zaobserwować to każdego dnia w gabinetach Lux Med. W projekcie „Healthy Cities” chcemy pokazać, że każdy może działać – to my jesteśmy odpowiedzialni za nasze zdrowie i za to, w jakim stanie przekażemy planetę przyszłym pokoleniom. 2 drzewa średniej wielkości zaspokajają roczne zapotrzebowanie jednej osoby na tlen, więc jak się posadzi ich 300.000, będzie to miało realny efekt. Aktywność Lux Med na polu środowiskowym ma również charakter symboliczny – każdego dnia zastanawiamy się co jeszcze możemy zrobić, by czynić świat lepszym i takim podejściem chcemy zarażać nasze otoczenie.” – Wyjaśnia założenia wyzwania Anna Rulkiewicz – Prezes Grupy Lux Med.

 

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 spowodowała, że wiele osób zostało zamkniętych w domach i zrezygnowało z codziennego ruchu. W projekcie „Healthy Cities”każdy może zyskać podwójnie – po pierwsze, dzięki regularnej aktywności fizycznej, poprawić swoje zdrowie i samopoczucie, a po drugie przyczynić się do nasadzenia drzew w swojej okolicy. Wystarczy wybrać spacer zamiast samochodu lub komunikacji miejskiej w drodze do pracy.

 

„Obserwując postępujące zmiany klimatu, zanieczyszczenie środowiska czy wyczerpujące się zasoby nie sposób pozostać obojętnym. Są to zjawiska, do których przyczynia się człowiek. Mając poczucie odpowiedzialności, nie zastanawiamy się czy jako przedsiębiorstwo powinniśmy podejmować działania prośrodowiskowe, tylko jak zrobić to najbardziej efektywnie.” – Podkreśla Anna Rulkiewicz – Prezes Grupy Lux Med.

 

Aplikacja „Healthy Cities” wyposażona jest również w bibliotekę artykułów przygotowanych przez ekspertów Grupy Lux Med. Publikowane są tam informacje w trzech kategoriach: styl życia i sport; zdrowie psychiczne oraz pierwsza pomoc w nagłych wypadkach, tak, aby uczestnikom zapewnić dostęp do pewnej wiedzy związanej z wyzwaniem.

 

Grupa Lux Med jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie.

Grupa Lux Med zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2.500.000 pacjentów. Do ich dyspozycji jest ponad 260 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, w tym placówki ambulatoryjne, diagnostyczne i szpitale, a także ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny oraz blisko 3.000 poradni partnerskich. Przedsiębiorstwo  zatrudnia ponad 17.500 osób, około 7.500 lekarzy i 4.000 wspierającego personelu medycznego. Grupa Lux Med jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

 

Portal Informacyjny /ART/ 1.06.2021