Wiadomości

Szmaragd dla prof. Piotra Skarżyńskiego

 

Podczas XXX kongresu społeczno-ekonomicznego Welconomy Forum in Torun prof. Piotr Skarżyński został uhonorowany Szmaragdem Welconomy – najważniejszą nagrodą przyznawaną przez organizatorów wydarzenia.

Pierwszy Polak prezydentem Międzynarodowej Rady Doradczej Amerykańskiej Akademii Otolaryngologii

„Profesor Piotr Skarżyński realizuje i koordynuje badania przesiewowe słuchu oraz przeprowadza pionierskie operacje na czterech kontynentach. Jest pierwszym Polakiem, który został wybrany Prezydentem-elektem Międzynarodowej Rady Amerykańskiej Akademii Otolaryngologii. To nie wszystko, dzięki aktywności naszego laureata pacjenci z Afryki, Azji Centralnej oraz z Ukrainy otrzymują dostęp do najnowszych technologii i rozwiązań w medycynie.” – Wyjaśniał w trakcie w laudacji Jacek Janiszewski – przewodniczący Rady Programowej Welconomy Forum in Torun.

Prof. Piotr Skarżyński jest międzynarodowym ekspertem w dziedzinie otorynolaryngologii, otorynolaryngologii dziecięcej, audiologii, foniatrii i zdrowia publicznego. Jest też organizatorem pierwszej na świecie Międzynarodowej Sieci Teleaudiologii.

Przyszłość opieki zdrowotnej podczas Polsko-Afrykańskiego Forum Gospodarczego

Szmaragd Welconomy od 2018 roku jest przyznawany osobom, które swoją postawą i działalnością budzą nadzieję na rozwój Rzeczpospolitej Polskiej. Laureatami poprzednich edycji byli m.in. Jerzy Kwieciński – minister rozwoju w latach 2018-19; Piotr Franciszek Całbecki – Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Michał Zaleski – prezydent miasta Torunia.

Prof. Piotr Skarżyński jest członkiem założycielem Światowego Forum Słuchu przy Światowej Organizacji Zdrowia, wiceprezydentem Międzynarodowego Towarzystwa Telemedycyny i e-Zdrowia, członkiem światowej grupy ośrodków doskonałości słuchu – Hearring, członkiem władz Europejskiej Akademii Otologii i Neurootologii oraz Europejskiej Federacji Towarzystw Audiologicznych. W grudniu 2022 roku został powołany do Rady Narodowego Centrum Nauki. Pełni funkcję członka zarządu Centrum Słuchu i Mowy Medincus w Kajetanach pod Warszawą.

https://centrum-informacji.com/welconomy-forum-in-torun-o-obrotach-rzeczywistosci-spolecznej/

„Zieleń, kolor szmaragdu wyznacza moje cele, bo to także kolor nadziei, której tak bardzo potrzebują pacjenci.” – Oświadczył prof. Piotr Skarżynski podczas wręczania nagrody Welconomy Forum in Torun. – „Wierzę, że wraz z członkami mojego zespołu przywracamy im nadzieję na bardzo dobry komfort życia, dzięki operacjom i zabiegom, które przywracają możliwość słyszenia. Ta nagroda jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem.” – Wyznał prof. Piotr Skarżynski.

Kongres społeczno-gospodarczy Welconomy Forum in Torun to jedno z najważniejszych wydarzeń społeczno-gospodarczych w Polsce. Uczestniczą w nim goście z Polski i zagranicy. W wydarzeniu bierze udział ponad półtora tysiąca osób. Podczas konferencji spotykają się, dyskutują i wymieniają poglądy przedstawiciele Unii Europejskiej, ambasadorowie, przedstawiciele rządu, samorządowcy, parlamentarzyści, przedstawiciele nauki, kultury, mediów, i przedsiębiorcy. Tematyka „Welconomy Forum in Torun” obejmuje analizę najważniejszych wyzwań stojących przed polską, europejską i światową gospodarką w kontekście kryzysu ekonomicznego oraz procesów integracji i globalizacji. Tutaj ścierają się różne poglądy na temat najważniejszych spraw gospodarczych i społecznych. Dochodzi też do wielu interakcji networkingowych.

Jubileuszowe Welconomy Forum in Torun „O obrocie rzeczywistości społecznej”

Organizatorem kongresu społeczno-gospodarczego „Welconomy Forum in Torun jest Stowarzyszenie „Integracja i Współpraca”, które również organizuje konferencje popularnonaukową Welscience in Bydgosz. Organizacja powstała w 2000 roku. Kontynuuje tradycje organizacji konferencji gospodarczych, zainicjowanych przez Stowarzyszenie Forum Polska–Zachód, odbywających się w Międzyzdrojach w latach 1996–2000. Od 30 lat organizuje konferencje społeczno-gospodarcze „Welconomy Forum in Torun”.

Portal Informacyjny, /DEC/ 15.04.2023