Wiadomości

Świąteczny stadion

 

Na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile już pojawiła się już świąteczna choinka. Drzewko ma ok. 10 metrów wysokości. Zostało ono podarowane przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Pile. Choinkę, tradycyjnie przystroiło pilskie przedsiębiorstwo MAG. Drzewko też wygląda baśniowo. Jest wspaniałym świątecznym akcentem. To również duża atrakcja, zwłaszcza dla dzieci. 

 

Stadion w Pile znów w pełnej krasie

 

To nie koniec świątecznych atrakcji przygotowanych przez Powiat Pilski. W połowie grudnia 2021 r. na Stadionie Powiatowym w Pile zostanie uruchomione lodowisko. Co ważne, mieszkańcy będą mogli korzystać z niego bezpłatnie. Lodowisko będzie czynne kilkanaście godzin dziennie.

 

„Starostwo Pilskie zmodernizowało Stadion Powiatowy przy ul. Okrzei w Pile. Przedsięwzięcie było jednym z priorytetów. Teraz obiekt jest dostępny dla mieszkańców przez cały rok.” – Opowiada Eligiusz Komarowski Starosta Pilski. – „Intencją władz Powiatu Pilskiego jest, aby wychodzić naprzeciw potrzebom mieszkańców i zachęcać ich do aktywności. Sport, a przede wszystkim aktywność fizyczna jest ogromnie ważne dl dobrostanu zdrowia. Zimą spada zainteresowanie i motywacja do tego. Stąd pomysł na lodowisko. Przewidujemy, że do południa będą z niego korzystać uczniowie szkół, po południu i w weekendy do późnych godzin wieczornych wszyscy mieszkańcy. Już teraz serdecznie zapraszam.” – Zapowiada Eligiusz Komarowski Starosta Pilski. Na miejscu będzie wypożyczalnia łyżew, ale warto zaopatrzyć się we własne.

 

Liczby mówią – stadion w Pile

 

Portal Informacyjny /DEC/ 10.12.2021