Wiadomości

Rodzinny Piknik Strażacki i innych służb mundurowych

 

W najbliższą niedzielę 29 maja 2022 r. Powiat Pilski organizuje Rodzinny Piknik Strażacki i innych służb mundurowych z okazji Dnia Dziecka. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11.00 na odnowionym  Stadionie Powiatowym przy ul. Okrzei w Pile.

 

Stadion w Pile znów w pełnej krasie

 

Rodzinny Piknik Strażacki, z okazji Dnia Dziecka, wpisał się już na stałe do kalendarza spotkań i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców gmin powiatu pilskiego.” – Wyjaśnia Eligiusz Komarowski – Starosta Pilski. – W 2022 r. postanowiliśmy poszerzyć formułę o inne służby mundurowe – jak choćby policję, wojsko czy leśników. Będzie wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Serdecznie zapraszam całe rodziny. – Zachęca Eligiusz Komarowski – Starosta Pilski. Dla najmłodszych gości Rodzinnego Pikniku Strażackiego, z okazji Dnia Dziecka czekać będą bezpłatnie zamki dmuchane. Zapowiedziano także pianę party.

 

Rodzinny Piknik Strażacki to bardzo cenne inicjatywa.” – Ocenia Marta Kubiak – poseł na Sejm z ziemi pilskiej. – „Wydarzenie organizowane z okazji Dnia Dziecka zapewnia ciekawą propozycję kulturalną dla najmłodszych i ich rodzin. Z drugiej strony przybliża i promuje zajęcie strażaków. Pełnia oni jedną z najważniejszych funkcji w sytuacja zagrożenia ogniem i innych klęsk żywiołowych. Dobrze, że jest możliwość spotkania się z nimi w trakcie festynu, a nie tylko akcji bojowych. Od lat podziwiam i wspieram Ochotnicze Straże Pożarne, albowiem doceniam ich poświęcenie.” – Wyjaśnia Marta Kubiak – poseł na Sejm z ziemi pilskiej.

 

W Rodzinnym Pikniku Strażackim, z okazji Dnia Dziecka, uczestniczyć będą zawodowi strażacy ze Straży Pożarnej w Pile oraz jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z gmin powiatu pilskiego, którzy zaprezentują wozy i sprzęt ratowniczy, a także swoje umiejętności podczas ciekawych pokazów. Wystąpi także m.in. dziecięca i młodzieżowa drużyna pożarnicza z Ochotniczej Straży Pożarnej w Osieku nad Notecią. Ponad to odbędą się również retro zawody z sikawką konną ze Stowarzyszenia Miłośników Sikawki Konnej w Łobżenicy. Będzie można ponad to samemu sprawdzić się na strażackim torze przeszkód.

 

https://centrum-informacji.com/marta-kubiak-ochotnicze-straze-pozarne-wielka-sprawa/

 

Na Rodzinny Piknik Strażacki, z okazji Dnia Dziecka, po raz pierwszy na Stadionie Powiatowym przy ul. Okrzei w Pile, przybędą też fani aut, z czasów Polskiej Republiki Ludowej (1952-1989), z różnych klubów, z terenu Wielkopolski. Zapanowano występy artystyczne i pokazów m.in.: w wykonaniu „Roztańczonych Iskierek, wokalistów ze Studia Piosenki i młodych akrobatów z Młodzieżowego Domu kultury Iskra w Pile, judoków z UKS „6” oraz samoobrony w wykonaniu słuchaczy Szkoły Policji w Pile.

Na Rodzinnym Pikniku Strażackim, z okazji Dnia Dziecka, ciekawe prezentacje szykują funkcjonariusze z Komedy Powiatowej w Pile, Szkoły Policji w Pile, leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, żołnierze z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Pile oraz 122 batalionu lekkiej piechoty 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Dolaszewie oraz klasy mundurowe ze szkół prowadzonych przez Powiat Pilski.

 

Na głodnych i spragnionych podczas Rodzinnego Pikniku Strażackiego, z okazji Dnia Dziecka, będą czynne stoiska gastronomiczne i handlowe. Zainteresowani będą mogli skosztować m. in. strażacką grochówkę. Na finał zapowiedziano dyskotekę, którą poprowadzi Krzysztof Belak.

 

Portal Informacyjny, /dec/ 24.05.2022