Wiadomości

PROMAR polskim akcentem na EnerGaïa 2018

 

Forum EnerGaïa, największe międzynarodowe wydarzenie w całości poświęcone źródłom energii odnawialnej, co roku gromadzi profesjonalistów z branży energetycznej. Podczas tegorocznej edycji innowacyjne rozwiązania dla sieci HVAC zaprezentowała polska firma PROMAR, specjalista w optymalizacji zużycia energii i mediów użytkowych w budynkach oraz zdalnym zarządzaniu infrastrukturą techniczną.

W dniach 11 i 12 grudnia w Montpellier we Francji odbyło się Forum EnerGaïa, największe międzynarodowe forum poświęcone energii odnawialnej. Dwudniowe wydarzenie już od dziesięciu lat gromadzi wszystkie zainteresowane strony z sektora OZE i pozwala na wymianę wiedzy, doświadczeń oraz dyskusje nad perspektywami i kierunkami rozwoju branży. Tegoroczne spotkanie pod hasłem „Daring to the transition! W stronę nowych wyobrażeń” było okazją do rozmów o wadze ekologicznych przemian, a także do zaprezentowania przez zaproszonych gości wizji przyszłości i przedstawienia rachunku zmian, które są już w toku. Wśród tematów poruszanych podczas Forum znalazły się m.in. harmonijny rozwój OZE w kontekście integracji z otoczeniem, energia z wiatrowych farm morskich, czy techniczne i ekonomiczne aspekty wykorzystania gazu pochodzącego w 100% ze źródeł odnawialnych. Wydarzenie, które w tym roku zgromadziło 162 wystawców i ponad 6000 gości, miało również polski akcent. Jednym z prelegentów zaproszonych do dyskusji na temat „Czy sztuczna inteligencja jest prawdziwa, czy jest to po prostu szum?” był przedstawiciel bydgoskiej firmy PROMAR, która specjalizuje się w optymalizacji zużycia mediów energetycznych i wody w budynkach oraz zdalnym zarządzaniu infrastrukturą techniczną.

– Inteligentne rozwiązania używane są przy coraz większej ilości procesów w naszym otoczeniu. Już teraz możliwe jest przekształcenie na przykład DHC (sieci cieplnych i chłodniczych) ze zwykłych na inteligentne i to bez konieczności wymiany wszystkich istniejących urządzeń – mówi Bartosz Marciniak, Prezes PROMAR Sp. z o.o. – Od roku testujemy sieci neuronowe w naszej pracy, aby móc na bieżąco reagować na zmiany w infrastrukturze przesyłowej firm ciepłowniczych i dynamicznie dostosowywać ich pracę do realnego zapotrzebowania konkretnych klientów. W ten sposób pomagamy im najbardziej efektywnie dostarczać media energetyczne i jednocześnie optymalizować związane z tym koszty – dodaje.

PROMAR Sp. z o.o. to bydgoska firma inżynierska działającą na rynku nieprzerwanie od 1994 roku. Jest obecnie liderem rozwiązań optymalizujących obszary takie jak ciepłownictwo, chłodnictwo, wentylacja czy woda. Przedsiębiorstwo dostarcza także rozwiązania umożliwiające zdalne zarządzanie infrastrukturą techniczną budynków, a także infrastrukturą firm z sektora utilities. Zakres oferowanego wsparcia obejmuje projektowanie, wykonawstwo, serwis oraz eksploatację i monitoring.

– Na Forum EnerGaia zaprezentowaliśmy system informatyczny Imperius służący do optymalizacji pracy urządzeń oraz instalacji ciepła, chłodu, gazu, energii elektrycznej i OZE. Już teraz wdrażamy go w wielu polskich miastach, a wkrótce także pilotażowo we Francji i na Słowenii – podsumowuje Bartosz Marciniak.

Wśród klientów korzystających z usług PROMAR znajdują się m.in. M. st. Warszawa, UM Katowice, UM Poznań, Ministerstwo Obrony Narodowej, Centrum Szkolenia Wojsk NATO, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, ZEC Wałcz, Media Markt, Telewizja Polska S.A., PKP Cargo S.A., Totalizator Sportowy Sp. z o.o., Poczta Polska S.A., Bierhalle czy Alstom Konstal.

***
PROMAR Sp. z o.o. to bydgoska firma inżynierska działającą na rynku nieprzerwanie od 1994 roku. Jest obecnie liderem rozwiązań w zakresie optymalizacji zużycia energii, paliw oraz mediów użytkowych w budynkach. Przedsiębiorstwo dostarcza także innowacyjne rozwiązania umożliwiające zdalne zarządzanie infrastrukturą techniczną obiektów, mające zastosowanie m.in. w obszarze Smart City, Smart Utilities i Smart Manufacturing. Usługi firmy obejmują projektowanie, wykonawstwo, serwis, eksploatację oraz monitoring mediów energetycznych i użytkowych. Więcej informacji na temat spółki oraz jej realizacji dostępnych jest na www.promar.com.pl

Informacja: Karolina Dobies