Wiadomości

PragmaGO przejęło Fandla Faktoring

 

 

PragmaGO przeprowadziła transakcję nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa Fandla Faktoring. To najnowsze przejęcie, dzięki któremu Spółka realizuje strategię dynamicznego rozwoju na rynku faktoringu.

 

PragmaGO przejmie od Fandla Faktoring obsługę ok. 800 klientów, współpracę z partnerami biznesowymi, a także doświadczony zespół pracowników z obszaru sprzedaży i obsługi klientów, który już od września 2022 r. będzie funkcjonował jako warszawski oddział PragmaGO. Fandla Faktoring nie będzie już świadczyć usług finansowania małych i średnich przedsiębiorstw, a jej aktualny portfel wierzytelności faktoringowych oraz zobowiązania nie są przedmiotem transakcji.

 

Od jednego komputera do spółki fintechowej

 

„Model sprzedażowy Fandla Faktoring jest spójny z założeniami strategii Online PragmaGO, która gwarantuje małym i średnim przedsiębiorcom dostęp do wygodnego finansowania – wtedy, kiedy go potrzebują. Nabycie Fandla Faktoring to inwestycja nie tylko w pozyskanie bazy klientów i partnerów biznesowych, ale też wypracowane know-how. W 25-letniej historii PragmaGO, przy okazji kolejnych przejęć, kilkukrotnie przeprowadzał transfer wiedzy, za każdym razem uzyskując efekt synergii i wartość dodaną dla całego biznesu. Jesteśmy pewni, że tak stanie się i tym razem.” – Oświadczył Tomasz Boduszek – Prezes Zarządu PragmaGO.

 

Dotychczasowi klienci Fandla Faktoring otrzymają dostęp do szerokiego portfolio produktów online, jakie oferuje PragmaGO (faktoring, faktoring odwrotny, lekkie produkty pożyczkowe na pokrycie kosztów działalności, w tym podatków i zobowiązań wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych). Będą mogli również korzystać z wyższych niż dotychczas limitów finansowania.

 

PragmaGO ma spore sukcesy związane z przejęciami w przeszłości. Spółka zainwestowała m. in. w start-up LeaseLink (doprowadzając go do pozycji lidera na rynku e-leasingu), spółkę technologiczną Mint Software (obecnie PragmaGO.tech tworzącą dedykowane rozwiązania IT tylko dla PragmaGO) oraz Brutto (dostarczającą finansowanie m.in. klientom platform do fakturowania).

 

Instytut Biznesu przyznał nagrody „Ambasador” i „Certyfikaty Jakości”

 

„Naturalną ścieżką rozwoju każdego fintechu mikrofaktoringowego jest to, że ewoluuje wraz ze swoimi klientami. Klienci Fandla Faktoring rosną dynamicznie i w związku z tym potrzebują coraz wyższych limitów finansowania i dostępu do zróżnicowanych produktów. Zdecydowaliśmy, że najlepszym sposobem na dostarczenie im potrzebnych usług jest rozwój w ramach PragmaGO – dużego partnera dysponującego środkami finansowymi i szeroką ofertą produktową dla małych i średnich przedsiębiorstw.” – Wyjaśnia Tomasz Bogus – współzałożyciel  i Prezes Zarządu Fandla Faktoring.

 

Fandla Faktoring działa na polskim rynku od 2017 r. Strategia spółki opierała się na dostarczaniu szybkiego finansowania faktur w pełni online. Rynkiem docelowym były mikro i małe przedsiębiorstwa, a w szczególności start-upy – rozpoczynające działanie na rynku. Tomasz Bogus (dotychczasowy współwłaściciel i Prezes Zarządu Fandla Faktoring) będzie w ramach PragmaGO pilotować i wspierać proces przejęcia oraz realizować projekt ekspansji PragmaGO za granicą.

 

PragmaGO (pragmago.pl) – (wcześniej Pragma Faktoring) funkcjonuje w branży finansowania małych i średnich przedsiębiorstw od 1996 r. Aktualnie Spółka jest czołowym polskim fintechem, zbudowanym na ponad 25-letnim doświadczeniu, we współpracy z Klientami z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Rozwój PragmaGO wspiera technologiczna spółka zależna PragmaGOTech. W 2021 r. PragmaGO została przejęta i dokapitalizowana przez Enterprise Investors, wartość inwestycji wyniosła 75.000.000 zł. W 2022 roku kapitał własny spółki został podwyższony do 90.000.000 zł.

 

Portal Informacyjny, dec, 1.09.2022