Wiadomości

Powstaje światowy lider w branży mebli łazienkowych

 

Grupa Roca podpisała umowę przejęcia 75 proc. udziałów Royo Group, europejskiego lidera w dziedzinie mebli łazienkowych. Roca kupiła 62 proc. akcji spółki od amerykańskiego funduszu HIG. Rodzina Royo nadal będzie posiadać 25 proc. kapitału Spółki.

 

Grupa Royo posiada 3 zakłady produkcyjne w Hiszpanii i Polsce oraz dwa centra innowacji. Przedsiębiorstwo produkuje około 1.000.000 sztuk mebli łazienkowych rocznie, zatrudniając 793 pracowników. W 2019 roku osiągnęła obroty 95.000.000 euro w 2019 roku.

 

https://centrum-informacji.com/leonardo-oglasza-pierwszy-raport-zintegrowany/

 

Dzięki przekształceniom własnościowym Grupa Roca i Royo stają się światowym liderem w produkcji mebli łazienkowych, z globalnym obrotem ponad 173.000.000 euro w tym segmencie i produkcją blisko 2.000.000 sztuk rocznie w dziewięciu centrach produkcyjnych zlokalizowanych w Hiszpanii, Portugalii, Polsce, Czechach, Rosji, Chinach i Brazylii. Dodatkowo, Grupa Roca umocni swoją pozycję lidera w kreowaniu przestrzeni łazienkowych, zwiększając swój udział w rynku w ramach działalności komplementarnej do ceramiki sanitarnej.

 

W ramach strategii Grupy Roca polegającej na tworzeniu wyspecjalizowanych centrów rozwoju dla różnych kategorii produktów w obszarze łazienek, Grupa Royo stanie się centrum rozwoju segmentu mebli dla Grupy Roca, jednocześnie kontynuując komercyjny rozwój swoich marek.

 

„Dzięki temu sojuszowi grupa Roca wzmocni pozycję w segmencie mebli łazienkowych, która jest kluczowa w sektorze. Razem z europejskim liderem, z którym dzieli wizję biznesową i z którym ściśle współpracuje przez ostatnie 10 lat. Ta fuzja pozwoli jeszcze bardziej zwiększyć konkurencyjność w obszarze łazienek i osiągnąć pozycję światowego lidera w tym segmencie”. – Przekonuje Albert Magrans – CEO Grupy Roca.

 

„Wspaniały sojusz strategiczny w ramach joint venture między dwoma przedsiębiorstwami, który wzmacnia maksymalne możliwe zaangażowanie obu stron”. – Zachwyca się Raúl Royo – CEO Grupy Royo. – „Umowa z Roca, jedną z największych hiszpańskich grup przemysłowych i liderem w branży łazienkowej na świecie, pomoże nam wspólnie zbudować wiodącą i jeszcze bardziej innowacyjną organizację, gromadzącą prawie 150 lat historii w branży łazienkowej między dwiema rodzinami.”  – Zachwyca się Raúl Royo – CEO Grupy Royo.

 

https://centrum-informacji.com/pkn-orlen-u-progu-wielkich-wyzwan/

 

Grupa Roca zajmuje się projektowaniem, produkcją i sprzedażą produktów do przestrzeni łazienkowych, a także ceramicznych płytek podłogowych i ściennych dla architektury, budownictwa i wyposażenia wnętrz. Hiszpańska grupa należąca do rodziny Roca, jest liderem na rynku w Europie, Ameryce Łacińskiej, Indiach i Rosji. Ma również silną pozycję w Chinach i pozostałych państwach Azji, na Bliskim Wschodzie, w Australii i Afryce. Dzięki temu jest światowym liderem w obszarze swojej działalności. Grupa Roca działa w 170 krajach, posiada 81 zakładów produkcyjnych i zatrudnia 24.000 specjalistów na całym świecie. W 2019 roku osiągnęła obrót w wysokości 1.861.000 euro.

 

Grupa Royo jest największym europejskim producentem mebli łazienkowych i liderem w takich krajach jak Hiszpania, Francja, Polska i Włochy. Spółka eksportuje swoje produkty do ponad 70 państwach. Grupa Roca umacnia swoją pozycję w Polsce jako czołowego producenta i dostawcy kompleksowego wyposażenia łazienek. W następstwie porozumienia joint-venture, do działających dotychczas dwóch fabryk ceramiki sanitarnej w Gliwicach oraz rozwiązań kąpielowych w Gryficach dołączą dwie fabryki mebli: Elita i Maximus Trading w Sztumskim Polu.

Obie organizacje będą nadal prowadzić swoją działalność niezależnie, aczkolwiek ściśle ze sobą współpracując w celu dalszego zapewniania partnerom i klientom najlepszych rozwiązań do przestrzeni łazienki oraz wysokiej jakości obsługi.

 

Joanna Dec Galuk

Portal Informacyjny 4.04.2021