Wiadomości

Powiat Pilski wspiera sport

Powiat Pilski, poprzez dotacje finansowe, wspiera sport dzieci i młodzieży oraz wydarzenia sportowe. Właśnie teraz Eligiusz Komarowski – Starosta Pilski i Arkadiusz Kubich – Wicestarosta pilski podpisali pierwsze umowy na wsparcie dla dwóch klubów sportowych: KS Sporty Walki Piła i UKS SMS Joker Piła.

Każdego roku Zarząd Powiatu w Pile przyznaje dotacje dla klubów zajmujących się szkoleniem dzieci i młodzieży w zakresie m. in.: piłki siatkowej, piłki nożnej, piłki koszykowej, boksu, judo czy lekkiej atletyki, ale także dla stowarzyszeń organizujących wydarzenia sportowe. W 2021 r. w budżecie Powiatu Pilskiego zarezerwowano na te zadania 440.000 zł. W ramach ogłoszonego i rozstrzygniętego I konkursu ofert Zarząd Powiatu przyznał z tej puli 345.000 zł.

15 marca 2021 władze Powiatu Pilskiego podpisały umowy z przedstawicielami dwóch klubów: KS Sporty Walki Piła – reprezentowanym przez prezesa Przemysława Leńca i UKS SMS Joker Piła – reprezentowanym przez prezesa Jacka Wysockiego i sekretarza klubu Tomasza Aszenberga. KS Sporty Walki Piła otrzymał dotacje na szkolenie dzieci i młodzieży w boksie i kick-boxingu oraz na zorganizowanie strefowych eliminacji do Mistrzostw Polski w boksie. Na realizację tych dwóch zadań otrzymał łącznie 37.000 zł. UKS SMS Joker Piła zajmujący się szkoleniem dzieci i młodzieży w piłce siatkowej mężczyzn otrzymał dotację w wysokości 35.000 zł.

UKS SMS Joker Piła jest wiodącym ośrodkiem szkolenia siatkarskiego w Wielkopolsce i wyróżniającym się na tle całej Polski. Zajmuje się szkoleniem młodzieży we wszystkich kategoriach wiekowych. Ponadto na poziomie kategorii Junior Młodszy i Junior klub współpracuje z Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej w Pile, do którego uczęszczają zawodnicy klubu. Sportowcy z Klubu biorą udział w regularnych treningach, rozgrywkach wojewódzkich i ogólnopolskich, w których odnosi znaczące sukcesy. Klub organizuje także atrakcyjne obozy i zgrupowania szkoleniowe. W w lutym 2021 r. UKS SMS Joker Piła zdobył Mistrzostwo Wielkopolski Juniorów. Zawodnicy Klubu to w większości uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy ul. W. Pola w Pile.

https://centrum-informacji.com/inwestowanie-w-edukacje/

Klub Sporty Walki Piła zrzeszony jest w Polski Związek Kickboxingu. Zawodnicy od kilku lat zdobywają corocznie kilkanaście medali rangi Mistrzostw Polski. Sportowcy mają na koncie medale Mistrzostw Europy i Pucharu Świata. Uczestniczą licznie w obozach kadry wojewódzkiej jak i narodowej! Zawodnicy KS Sporty Walki Piła na co dzień trenują w budynku należącym do Powiatu Pilskiego, przy alei Wojska Polskiego 49b w Pile. W 2020 r. Julianna Rutkowska zdobyła tytuł Wicemistrzyni Europy, podczas Mistrzostw Europy Juniorów Młodszych w Boksie w Sofii. W Klubie Sporty Walki Piła trenują także: utytułowany Dawid Siek, który w listopadzie 2020 r. zdobył pas zawodowego mistrza Polski w kickboxingu w formule low kick oraz Martyna Kaszczuk, która na Mistrzostwach Polski Seniorek w Boksie Wałcz 2020 zdobyła 3. miejsce i brązowy medal. Zawodnikami klubu są również Piotr Woźniak Mistrz Polski seniorów w K1w 2020 r. oraz Mikołaj Tobera, wielokrotny mistrz Polski w boksie, zarówno juniorów, jak seniorów.

„Najważniejsze, co mnie szczególnie cieszy, że pomoc finansowa Powiatu Pilskiego przyczynia się do sukcesów młodych pilskich sportowców. Jestem pewien, że dotacje, które przekazujemy na rzecz klubów sportowych zostaną dobrze wykorzystane.” – Skomentował podpisanie dokumentów o wsparciu finansowym Eligiusz Komarowski – Starosta Pilski.

Portal Informacyjny /DEC/ 19.03.2021

https://centrum-informacji.com/stypendysci-powiatu-pilskiego/