Wiadomości

Poprawia się jakość polskich dróg

 

Fundusz Dróg Samorządowych jest jednym z głównych programów rządu Zjednoczonej Prawicy. Stanowi on bardzo ważne i potrzebne wsparcie dla samorządu. terytorialnego. Poprawa jakości połączeń komunikacyjnych to znacząca wartość dla oceny jakości infrastruktury, którą uwzględniają potencjalni inwestorzy.

Lepsze drogi to większe szanse na inwestycje i nowe miejsca pracy. Fundusz Dróg Samorządowych jest największym w historii dofinansowaniem władz centralnych przeznaczonych na modernizację i budowę dróg lokalnych. Bez tej pomocy wiele potrzeb i projektów komunikacyjnych byłoby pozbawionych szansy na realizację.

default

W zeszłym tygodniu dzięki środkom z Funduszu Dróg Samorządowych został oddany do użytku, prawie dwukilometrowy odcinek, wyremontowanej drogi z Piły do Zawady. Wartość inwestycji to blisko 2.200.000 zł z czego 60 proc. czyli 1.300.000 zł, to rządowe środki.

Remont objął odcinek drogi od ul. Kamiennej w Pile w kierunku Zawady, do odcinka który został już przebudowany na terenie gminy Szydłowo, ze środków własnych Powiatu Pilskiego w latach 2016-2018. Teraz droga zyskała nową nawierzchnię i oznakowanie. W tzw. nowej Zawadzie, gdzie znajduje się duże osiedle mieszkaniowe, powstały nowe chodniki z dopuszczonym ruchem rowerowym, bezpieczne zatoki autobusowe oraz przejścia dla pieszych. Zwieńczeniem inwestycji byłoby wyremontowanie ul. Kamiennej od skrzyżowania z aleją Wojska Polskiego. To zadanie leży w kompetencji władz miasta Piły.

default

Remont wykonało przedsiębiorstwo Redon Nakło sp. z o.o. Jego prezes Andrzej Trudziński powiedział: „Realizowaliśmy remont zgodnie z planem, starając się, aby prace były jak najmniej uciążliwe dla kierowców. Dziś chciałbym podziękować wszystkim za wyrozumiałość.”

„Powiat Pilski systematycznie realizuje zadania poprawiające dostępność komunikacyjną mieszkańców i remont drogi z Piły do Zawady jest tego doskonałym przykładem.” – Komentował Eligiusz Komarowski – Starosta Pilski podczas uroczystego oddania do eksploatacji drogi. – „Inwestycja była długo oczekiwana przez mieszkańców. Dzięki remontowi drogi z Piły do Zawady zwiększyło się bezpieczeństwo w ruchu drogowym w powiecie. Poprawił się też komfort jej użytkowników.” – Wyjaśnia Eligiusz Komarowski.

„Poprawa jakość infrastruktury drogowej w powiecie Pilskim będzie mieć znaczenie dla potencjalnych inwestycji gospodarczych w regionie.” – Uważa Marta Kubiak – Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej IX kadencji z okręgu pilskiego. – „To bardzo ważne, bo powiat Pilski potrzebuje inwestorów. To oni mają wpływ na rozwój gospodarczy, a region który reprezentuję ma olbrzymi potencjał, który należy wykorzystać.”

 

Portal Informacyjny /DEC/ gospodarka 06.07.2020