Wiadomości

Pierwsze polskie batoniki twarogowe

 

Mlekovita dynamicznie się rozwija i podejmuje kolejne inwestycje w zakładach produkcyjnych należących do Grupy. W oddziale w Pilicy przedsiębiorstwo sfinalizowała inwestycję o wartości 4.000.000 zł, polegającą na uruchomieniu linii technologicznej do produkcji batoników twarogowych w dwóch brandach produktowych pod nazwami „MiaMu” i „Tereska”. W ten sposób Mlekovita stała się pierwszym i jedynym polskim producentem batoników twarogowych.

W ramach zrealizowanej inwestycji w zakładzie w Pilicy przeprowadzono prace budowlane mające na celu adaptację istniejących pomieszczeń na potrzeby nowej inwestycji. Wykonano nowe posadzki, zamontowano nową instalację wentylacyjną i klimatyzacyjną oraz zakupiono nowoczesną linię do produkcji batonów twarogowych o bardzo wysokiej wydajności.

„Nawet w dobie kryzysu branża mleczarska i spożywcza ewoluują. Aby utrzymywać silną markę, trzeba sprostać kolejnym wyzwaniom.” – Wyjaśnia Dariusz Sapiński Prezes Zarządu Grupy Mlekovita. – „Technologie w mleczarstwie muszą iść w parze z coraz bardziej innowacyjnymi, ale również trudnymi realiami zmieniającego się świata. Jednym z fundamentalnych kroków w tym kierunku są inwestycje – nieodłączny element rozwoju.” – – Dodaje Dariusz Sapiński Prezes Zarządu Grupy Mlekovita.

Oddział w Pilicy dołączył do Grupy Mlekovita w 2008 roku, a poza zakładem funkcjonują tam także hurtownia firmowa oraz sklep Mlekovitka. Uruchomienie nowej linii produkcyjnej w zakładzie w Pilicy to kolejny etap realizacji przyjętej na 2020 r. strategii rozwoju Grupy Mlekovita, zakładającej inwestycje na łączną kwotę 100.000.000 zł. Mlekovita, skupiająca pod swoim szyldem 20 zakładów produkcyjnych, inwestuje zarówno w centrali – największym zakładzie grupy, ale również w swoich oddziałach. W centrali trwa właśnie budowa mroźni wraz z magazynami o powierzchni 8.000 m2 oraz niezbędną infrastrukturą, warta 40.000.000 zł. Z kolei w zakładzie w Świeciu uruchomiono nową linię technologiczną do produkcji mleka zagęszczonego w tubkach i kajmaku o wartości 1.500.000 zł.

„Dzięki uruchomieniu nowej linii produkcyjnej w zakładzie w Pilicy możliwe jest rozszerzanie asortymentu o nowe warianty znanych i lubianych, w tym topowych produktów marki Mlekovita, ale również zaoferowanie konsumentom zupełnie nowych wyrobów, dotąd nieobecnych na rynku mleczarskim i spożywczym lub w ogóle nieprodukowanych w Polsce.” – Komentuje zasadność inwestycji Dariusz Sapiński Prezes Zarządu Grupy Mlekovita. – „Dlatego Mlekovita, jako pierwsza w Polsce, zdecydowała się na uruchomienie linii technologicznej do produkcji batoników twarogowych w zakładzie w Pilicy. Wytwarzane w nim batoniki „MiaMu” i „Tereska” stanowią alternatywę dla tradycyjnych słodyczy i tym samym są odpowiedzią na oczekiwania konsumentów, którzy poszukują zdrowych, słodkich przekąsek.” – Mówi Dariusz Sapiński Prezes Zarządu Grupy Mlekovita.

Polska Mlekovita to przedsiębiorstwo o długoletniej tradycji i ugruntowanej marce w kraju jak również znana wielu innych państwach. Jest to największa grupa mleczarska w Europie Środkowo-Wschodniej. Każdego dnia w 20 zakładach produkcyjnych przetwarzanych jest 8.000.000 litrów najlepszego mleka dostarczanego przez 15.000 polskich rolników. 5.000 wykwalifikowanych pracowników dba o najwyższą jakość produktów wytwarzanych na ponad 180 liniach produkcyjnych. Ponad 1.000 mlecznych smakowitości znanych jest w 167 krajach świata. Dystrybucja odbywa się dzięki 32 własnym centrom dystrybucyjnym, w tym pierwszych w branży hurtowniach Cash&Carry, 135 sklepów firmowych Mlekovitka oraz pierwszemu w branży sklepowi internetowemu sba.com.pl.

MLEKOVITA oferuje największy wybór nabiału w Unii Europejskiej, m.in.: sery twarde dojrzewające typu holenderskiego, szwajcarskiego i angielskiego, sery topione i wędzone, sery pleśniowe, sery sałatkowo-kanapkowe, serek ziarnisty, ser mascarpone, sery mozzarella, mleka UHT i pasteryzowane, śmietany i śmietanki, mleka zagęszczone i mleka zagęszczone słodzone, kajmak, mleka smakowe, napoje wysokobiałkowe, kefiry, jogurty, maślanki, twarogi i twarożki smakowe, masła i tłuszcze do smarowania, mleka w proszku, serwatkę w proszku oraz koncentraty białek serwatkowych. Wiele z produktów należy do najbardziej popularnych w kategorii w branży (np. mleko „Polskie” w butelce, mleko „Wypasione”, ser „Favita”, ser „Sokół”, masło ekstra „Polskie”, masło klarowane). Mlekowita jako pierwsza w Polsce wprowadziła na rynek masło klarowane, jako jedyna w kraju produkuje ser Cheddar oraz jedyna na Podlasiu – lody na skalę przemysłową. Mlekovita była też prekursorem w branży wprowadziła do swojej oferty napoje wysokobiałkowe i jako jedyna produkuje koncentraty białek serwatkowych w wariantach smakowych. Mlekovita pracuje zgodnie ze Zintegrowanym Systemem Zarządzania, obejmującym System Zarządzania Jakością ISO 9001, System Zarządzania Środowiskowego ISO 14001 oraz System Bezpieczeństwa Żywności FSSC 22000, który jest równoważny z IFS i BRC.

Mlekovita jest przedsiębiorstwem ze 100-procentowym kapitałem polskim i niekwestionowanym liderem branży w kraju oraz liderem eksportu sektora mleczarskiego. Posiada certyfikat koszerności (Koher Certificate) i certyfikat HALAL; została również wpisana do bazy Sedex – przedsiębiorstw o etycznych standardach produkcji w łańcuchu dostaw. Za swój największy sukces Organizacja uznaje przede wszystkim satysfakcję klientów, oferując im produkty najwyższej jakości i rokrocznie wprowadzając nowy asortyment, który nie tylko zdobywa uznanie konsumentów, ale i liczne nagrody (np. renomowane tytuły w badaniach konsumenckich i eksperckich: „Doceń Polskie – Top Produkt”, „Laur Konsumenta”, „Wybór Konsumenta”, „Odkrycie Roku”, „Najlepsze w Polsce” itp.; złote medale prestiżowych krajowych i zagranicznych targów, uznanie ekspertów biznesu: „Lider Jakości Żywności”, „Lider Polskiego Biznesu”, „Heros Polskiej Gospodarki”, „Superbrands”, „Solidna Firma”, „Filar Polskiej Gospodarki” itp.; oraz nagrody o znaczeniu międzynarodowym: „Lider Polskiego Exportu”, „Mister Eksportu”, „Medal Europejski” itp.). Efektywność zarządzania i osiągane rokrocznie coraz lepsze wyniki finansowe bezpośrednio przekładają się na systematyczny wzrost wartości marki Mlekovita, która według rankingu dziennika „Rzeczpospolita” jest najcenniejszą marką w produkcyjnym sektorze polskiej gospodarki.

 

Portal Informacyjny /DEC/ gospodarka 05.10.2020