Wiadomości

Pierwsza ze zrzeszonych w VAP firm przekazała płyny do dezynfekcji szpitalowi w Kielcach

Kilka godzin producentowi płynów do e-papierosów z Nowin pod Kielcami zajęło dostarczenie do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach 400 litrów płynu do dezynfekcji. Firma Kekos, jak wiele członków Vaping Association Polska, dokonała przebranżowienia i butelkuje teraz płyny niezbędne do walki z epidemią.

– Polscy producenci płynów do e-papierosów to małe i średnie firmy, które mocno odczują skutki kryzysu epidemiologicznego. Dlatego zalecamy członkom Vaping Association Polska przebranżowienie. Mojej firmie udało się w ciągu jednego dnia przygotować 400 litrów zabutelkowanych płynów do dezynfekcji, które wysłaliśmy do szpitala w Kielcach. W ten sposób nasza branża może pomóc w walce z wirusem. Zachęcamy wszystkie zainteresowane strony współpracą w tym szczytnym celu – mówi Przemysław Jaskóła, rzecznik Vaping Association Polska.

Producenci z branży e-papierosów dysponują maszynami, które mogą zostać wykorzystane do porcjowania, nalewania, butelkowania i etykietowania płynów do dezynfekcji. Umożliwiają one napełnianie butelek o pojemności od 100 ml do 1 litra. W sytuacji, gdy pojawiające się na rynku płyny oferowane były w 5-litrowych kanistrach, propozycja ta umożliwi odbiorcom nabycie płynów w bardziej praktycznej pojemności oraz zwiększy możliwości dystrybucji płynów do dezynfekcji.

Przedsiębiorców, oferujących swoje parki maszynowe i gotowych do współpracy z producentami płynów dezynfekcyjnych, reprezentuje Stowarzyszenie Vaping Association Polska, z którym można się kontaktować telefonicznie pod numerem telefonu: 509 555 654 lub mailowo pod adresem: info@vapingassociation.pl.

O Vaping Association Polska

Vaping Association Polska (VAP) to zarejestrowane w 2019 r. stowarzyszenie skupiające niezależnych polskich przedsiębiorców branży płynów do papierosów elektronicznych – zarówno producentów, dystrybutorów, jak i sprzedawców detalicznych. Organizacja działa na rzecz upowszechnienia wiedzy o papierosach elektronicznych, tworzenia rozwiązań legislacyjnych gwarantujących warunki rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw branży papierosów elektronicznych i bezpieczeństwo konsumentów. Stowarzyszenie wspiera i podejmuje aktywne działania na rzecz ochrony osób nieletnich przed dostępem do wyrobów tytoniowych i produktów powiązanych takich, jak papierosy elektroniczne.

Centrum Informacji / 27.03.2020