Wiadomości

PH wody ma znaczenie

 

Wiosna to idealna pora roku na zmianę i utrwalenie dobroczynnych nawyków zdrowotnych. Fundamentem dobrej kondycji psychofizycznej człowieka jest właściwe nawodnienie organizmu. W ciągu doby dorosła osoba powinna pić ok. 2-2,5 litra wody. Prowadzone badania wskazują, że warto, by jej pH było zasadowe, (czyli wynosiło między 7,5 a 9,5 pH). Woda o takich właściwościach najlepiej nawadnia organizm.  Płyny ustrojowe człowieka mają odczyn lekko zasadowy, w takim środowisku komórki organizmu zostają właściwie odżywione, nawodnione i lepiej radzą sobie z usuwaniem ewentualnych toksyn.

 

Woda konieczna do życia

 

Ciało człowieka w 60-75 proc. składa się z wody. Woda, tak jak powietrze, jest źródłem życia. Wspomaga ona wszystkie najważniejsze procesy zachodzące w organizmie. Woda transportując krew, pomaga dostarczyć organizmowi potrzebne mikroelementy i składniki odżywcze, kluczowe m.in. do budowy odporności czy dobrej kondycji fizycznej. Odbywa się to w warunkach zasadowych. Z wiekiem zmienia się jednak odczyn pH organizmu człowieka, z zasadowego (w chwili narodzin), po bardziej kwasowy z biegiem lat. Niestety nieodpowiednia dieta (np. jedzenie typu „fast food”, słodycze, picie kawy, alkoholu), brak ruchu i siedzący tryb życia, a także stres, powodują zaburzenie równowagi kwasowo-zasadowej organizmu, spadek formy i pogorszenie nastroju. Sposobem na utrzymanie w organizmie prawidłowej gospodarki kwasowo-zasadowej jest regularne spożywanie wody alkalicznej o odczynie zasadowym.

Dobroczynne właściwości wody alkalicznej wynikają z jej wyjątkowej budowy cząsteczkowej. W przeciwieństwie do zwykłych wód, mniejsze klastry komórek wody alkalicznej łatwiej przenikają przez błony komórkowe organizmu – a tym samym skuteczniej go nawadniają, dotleniają i usuwają toksyny. Naturalnie alkaliczna woda Alcalia, dzięki wysokiemu pH 9,36 wspiera redukcję mleczanów, które odpowiadają za powstawanie zakwasów. Woda alkaliczna pozwala zniwelować przykre dolegliwości po intensywnym wysiłku, zwiększyć wydolność i wytrzymałość organizmu oraz przyspieszyć jego regenerację. Badania przeprowadzone na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach dowodzą, że osoby spożywające wodę zasadową wykazywały dużo sprawniejsze mechanizmy utylizacji mleczanu w następstwie próby wysiłkowej. Woda alkaliczna chroni również przed odwodnieniem, do którego może dojść na skutek dużego wysiłku fizycznego.

 

Konserwanty powodujące alergie w natarciu!

 

Dobre nawodnienie oznacza szereg korzyści dla wszystkich układów oraz kluczowych funkcji organizmu – pokarmowego, kostno-stawowego, krwionośnego czy nerwowego. Ma to szczególne znaczenie w przypadku trawienia. W codziennej diecie wielu osób często dominują produkty o niskim, kwasowym odczynie, które zaburzają balans kwasowo-zasadowy. Do takich produktów zaliczają się m.in. mięso, biały cukier, kawa czy alkohol. Przyczyniają się one do problemów na tle pokarmowym i licznych dolegliwości, jak np. uczucie pieczenia w przełyku i gardle.

 

Według badań przeprowadzonych przez dr Jamie Koufman z Voice Institute of New York, autorytet w dziedzinie badań nad refluksem, woda alkaliczna pomaga przywrócić tę równowagę – działając zasadowo na soki żołądkowe, zmniejsza uczucie nadkwasoty i zgagi w przełyku, neutralizuje objawy refluksu, wspomaga procesy trawienia, stymuluje perystaltykę przewodu pokarmowego i przyspiesza metabolizm. Wodę o odczynie zasadowym najlepiej pić na godzinę przed i po posiłku, drobnymi łykami. Woda alkaliczna wpływa także na procesy regeneracyjne, poprawia krążenie, wzmacnia stawy i kości.

 

Wiedza o dobroczynnych zaletach zbilansowanej diety jest powszechna. Nie zawsze jednak w praktyce udaje nam się przestrzegać zasad zdrowego odżywiania. Niedobór owoców i warzyw w diecie, nadmiar cukrów, stres i pośpiech niekorzystnie wpływają na  zdrowie. W sposób szczególny negatywne skutki uzewnętrzniają się w wyglądzie człowieka, co wpływa pośrednio na pogorszenie samopoczucia.

 

Polski lek na depresję coraz bliżej

 

Regularne spożywanie naturalnie krystalicznej wody o właściwościach antyoksydacyjnych, wsparte odpowiednią dietą, pomaga zneutralizować te skutki i zwalczać wolne rodniki, działając przeciwstarzeniowo, nawilżająco i oczyszczająco, z korzyścią dla cery i zdrowego wyglądu skóry. Nawet niewielkie odwodnienie daje objawy w postaci osłabienia i pogorszonego samopoczucia. Odpowiednio nawilżone ciało jest sprężyste, promienne oraz gładkie w dotyku, a oczyszczone z toksyn i dotlenione nabiera ładnego, zdrowego odcienia. W rezultacie poprawia się samopoczucie człowieka i wygląd zewnętrzny. Ma on więcej energii na to, by czerpać radość z każdego dnia. Badania naukowe wskazują na pozytywny, szeroki wpływ wody alkalicznej na organizm człowieka, w dalszym ciągu odkrywane są także nowe właściwości tej wody.

 

Właśnie na rynku wód mineralnych powiała się nowa marka wody Alcalia, która jest alkaliczna, o naturalnym, unikalnie wysokim pH 9,36. Swoje właściwości zawdzięcza źródłom położonym na głębokości 1.200 m pod powierzchnią ziemi, co czyni ją naturalnie alkaliczną.

 

„Woda Alcalia jest nową marką wśród wód mineralnych, a wyróżnia ją wysoki zasadowy odczyn pH.’”- Wyjaśnia Dorota Liszka – Manager ds. Komunikacji Korporacyjnej w Grupie Maspex. – „Woda alkaliczna ma szereg właściwości, które korzystnie wpływają zarówno na dobrą kondycję fizyczną, jak i na wygląd skóry. Spożywanie wody jest szczególnie ważne w okresie wiosenno-letnim, kiedy zwiększa się zapotrzebowanie organizmu na płyny. Warto zadbać o świadome nawodnienie, pijąc wodę alkaliczną o najlepszych właściwościach, albowiem odpowiednie nawodnienie jest ważne i dobroczynnie wpływa na funkcjonowanie organizmu.” Przekonuje Dorota Liszka – Manager ds. Komunikacji Korporacyjnej w Grupie Maspex.

 

Portal Informacyjny /ART/ 22.04.2021