Wiadomości

Perły Polskiej Gospodarki – 2019

Już we wtorek 10 grudnia 2019 roku na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się wielka Gala Pereł Polskiej Gospodarki. Zostaną ogłoszone wyniki XVII edycji rankingu najlepszych przedsiębiorstw przez anglojęzyczny magazyn ekonomiczny „Polish Market” oraz wręczone honorowe Perły za zasługi w obszarze nauki, kultury, sportu, wartości patriotycznych i społecznych.

 

Ranking Perły Polskiej Gospodarki jest jednym z najstarszych i miarodajnych badań polskich przedsiębiorstw. Ogłoszenie wyników przez redakcję „Polish Market” jest jednym z najważniejszych wydarzeń gospodarczych w Polsce. Wydarzenie budzi ogromne zainteresowanie biznesmenów, artystów, naukowców, sportowców i polityków.

 

Tytuł „Perły Polskiej Gospodarki” jest przyznawany dla najlepszych podmiotów gospodarczych, na podstawie szczególnych kryteriów i metodologii. Badanie rankingowe kondycji polskich przedsiębiorstw jest przeprowadzane według specjalnego algorytmu opracowanego przez naukowców ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Przedsiębiorstwa są szeregowane przy pomocy międzynarodowych wskaźników audytorskich. Watro podkreślić, że udział w Rankingu Perły Polskiej Gospodarki nie wiąże się z żadnymi kosztami, co potwierdza wyjątkowy i rzetelny charakter rankingu.

 

Badanie rankingowe Perły Polskiej Gospodarki obejmuje ponad 2.000 przedsiębiorstw, których przychody z całokształtu działalności gospodarczej w okresie roku wyniosły:

  • co najmniej 100 milionów złotych – Perły Duże,
  • powyżej 1 miliarda złotych – Perły Wielkie.

 

Ponadto podczas uroczystości zostaną przyznane nagrody honorowe. Za zasługi w obszarze kultury w 2019 roku otrzymają je:

  • gitarzysta Janusz Strobel,
  • kompozytor Krzesimir Dębski,
  • malarka Maria Wollenberg-Kluza i
  • aktor Emilian Kamiński – twórca Teatru Kamienica.

 

Perłami za wartości patriotyczne zostaną wyróżnieni:

  • Fundacja Sprzymierzeni z GROM oraz
  • żołnierz Armii Krajowej Ryszard Witkowski.

 

Centrum Informacji gospodarka /DEC/ 07.12.2019