Wiadomości

PAŻP gotowa zaszczepić wszystkich

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej już od ponad tygodnia prowadzi akcję szczepień swoich pracowników w oparciu o działającą na terenie Spółki przychodnię Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej. W tym zakresie działa zgodnie z wytycznymi władz i zapisując chętnych według roczników.

W ciągu kilku dni, od rozpoczęcia przez Polską Agencję Żeglugi Powietrznej akcji szczepienia przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2, w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej PAŻP pierwszą dawkę szczepionki otrzymało już prawie 100 pracowników przedsiębiorstwa. W kolejce czeka 950 osób, które zapisały się do akcji szczepień pracowniczych w Polska Agencja Żeglugi Powietrznej.

Dzięki zapowiedzianym zmianom w Narodowym Programie Szczepień Polska Agencja Żeglugi Powietrznej może w trybie natychmiastowym realizować akcję szczepień wobec wszystkich pracowników. Przygotowuje się logistycznie do sprawnego przeprowadzenia zadania. Wychodząc naprzeciw potrzebom pracowników podjęła decyzję o rozszerzeniu działania.

„Polska Agencja Żeglugi Powietrznej jest przygotowana to sprawnego przeprowadzenia akcji i w przeciągu kilku najbliższych tygodni. W tym czasie może zaszczepić praktycznie całą załogę, zarówno dział operacyjny, techniczny, jak i administracyjny. Przedsiębiorstwo ma przygotowaną i dobrze wyposażoną infrastrukturę, profesjonalny personel i deklaracje pracowników, którzy chcieliby się zaszczepić.” – Zapewnia Janusz Janiszewski – prezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

Od marca 2020 r. Polska Agencja Żeglugi Powietrznej wdrożyła szereg działań prewencyjnych zapobiegających rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2. Na terenie działającego w PAŻP Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej pracownicy przedsiębiorstwa mogą wykonać test na obecność koronawirusa i sprawdzić obecność przeciwciał oraz uzyskać konsultację lekarską, a także się zaszczepić.

Kierownictwo Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej pozostaje też w stałym kontakcie z instytucjami rządowymi, w tym KPRM i MI oraz instytucjami europejskimi, liniami lotniczymi i pozostałymi partnerami przedsiębiorstwa, na bieżąco informując o podejmowanych w tym zakresie działaniach i dostosowując swoje działania do wytycznych instytucji nadrzędnych i zmieniających się warunków.

Portal Informacyjny /ART/ 2.04.2021