Wiadomości

Otworzono nowe Centrum Medyczne Lux Med w Gdańsku

 

 

Grupa Lux Med otwiera nowoczesną placówkę, która zapewnia kompleksowe usługi z zakresu stomatologii.17 czerwca 201 r. zostali przyjęci pierwsi pacjenci.

 

Lux Med Stomatologia proponuje pacjentom kompleksowe leczenie dentystyczne, w tym stomatologię zachowawczą, pedodoncję, periodontologię, chirurgię stomatologiczną oraz implantologię, protetykę na implantach, ortodoncję, invisaligniendodoncję, a także leczenie pod mikroskopem i leczenie zaburzeń stawów skroniowo-żuchwowych. Ponadto dostępna jest pełna diagnostyka radiologiczna, pantomografia, RTG (Zdjęcie rentgenowskie) i tomografia CBCT (Cone-Beam Computed Tomography – tomografia wiązki stożkowej). Placówka dysponuje siedmioma specjalistycznymi gabinetami.

 

Nowo otwarte Centrum Medyczne Lux Med znajduje się w Gdańsku przy al. Grunwaldzkiej 347, na parterze budynku Wave.

Dla pacjentów dostępny jest bezpłatny parking dla rowerów, skuterów i samochodów. Ponad to dodatkowo możliwe jest naładowanie lub wypożyczenie samochód elektryczny. Lux Med mieści się przy głównej ulicy, w pobliżu przystanków komunikacji miejskiej, w tym Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście (SKM).

 

„Do tej pory w Gdańsku pacjenci Lux Med korzystali z usług stomatologicznych w placówkach ambulatoryjnych. Dlatego tym bardziej cieszymy się, że otworzyliśmy pierwsze centrum Lux Med Stomatologia. Przy wyborze tego miejsca kierowaliśmy się komfortem i bezpieczeństwem pacjentów oraz naszych pracowników. Pomimo pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 sukcesywnie rozwijamy sieć placówek w całej Polsce.” – Wyjaśnia Anna Rulkiewicz – Prezes Grupy Lux Med.

 

Centrum Lux Med Stomatologia zaprasza pacjentów od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 20.00, a w wybrane wybrane soboty w godz. 8.00 – 14.00. Placówka jest przyjazna najmłodszym pacjentom, do dyspozycji, których jest przeznaczony specjalny gabinet pedodontyczny oraz kącik dla dzieci.

 

„Budynek, który wybraliśmy powstał z myślą o bezpieczeństwie zdrowotnym i zrównoważonym rozwoju. Posiada certyfikat WELL Health-Safety Rating i m.in. nowoczesny system wentylacji, który zapewnia odpowiednią jakość powietrza, zapobiegającą rozprzestrzenianiu się chorób. W przypadku placówek medycznych jest to bardzo istotne, szczególnie w dobie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.”– Opowiada Michał Rybak –Wiceprezes  Zarządu do spraw Operacyjnych Lux Med.

Grupa Lux Med jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Grupa Lux Med zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2.500.000 pacjentów.

Do ich dyspozycji jest ponad 260 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, w tym placówki ambulatoryjne, diagnostyczne i szpitale, a także ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny oraz blisko 3.000 poradni partnerskich. Firma zatrudnia ponad 17.500 osób, około 7.500 lekarzy i 4.000 wspierającego personelu medycznego. Grupa Lux Med jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

 

Portal Informacyjny /ART/ 18.06.2021