Opakomet wyprodukuje pojemniki na środki do dezynfekcji

Nowa spółka z grupy Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. – Opakomet S.A. wyprodukuje pojemniki dla środków do dezynfekcji rąk dla PKN Orlen S.A. i Polfy Tarchomin S.A. Przedmiotem dostawy będą 5 litrowe opakowania z tworzyw HDPE. Opakomet S.A to kolejna spółka z portfela Skarbu Państwa, która odpowiada na wyzwanie związane z powstrzymaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa.

– Obserwujemy wzmożone zainteresowanie naszą ofertą produktową, w tym również od nowych kontrahentów. Jesteśmy jednak na to przygotowani. Dzięki dobrej współpracy i komunikacji z naszymi partnerami handlowymi już wcześniej przestawiliśmy produkcję na opakowania dedykowane branży chemicznej i farmaceutycznej, a jednocześnie uruchomiliśmy dodatkowe moce produkcyjne – powiedział Piotr Stachowicz, Prezes Opakomet S.A.

Opakomet S.A. to spółka specjalizująca się w produkcji opakowań z tworzyw sztucznych dedykowanych dla branży spożywczej, chemicznej, budowlanej i automotiv. W grudniu 2019 r. większościowy pakiet akcji nabyła Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., która zamierza rozbudować park maszynowy krakowskiego zakładu.

– Zakup Opakometu wpisuje się w szerszą koncepcję konsolidacji aktywów państwowych i poszukiwania możliwych efektów synergii. Wyrazem tego jest m.in plan utworzenia Polskiej Grupy Opakowaniowej, o czym informowaliśmy już wcześniej. Spółki Skarbu Państwa w swojej działalności powinny kierować się przede wszystkim zyskiem, ale mają też obowiązek realizować cele społeczne. Tym bardziej cieszę się, że spółka z naszej grupy kapitałowej będzie dostarczać produkty niezbędne do wzmocnienia bezpieczeństwa sanitarnego kraju – powiedział Paweł Kolczyński, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (ARP S.A.) to spółka Skarbu Państwa, działająca w ramach Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju. Od początku swojej działalności (1991 r.) odpowiada na najważniejsze potrzeby polskiej gospodarki. W okresie transformacji ARP S.A. uratowała tysiące miejsc pracy, unowocześniając duże i średnie przedsiębiorstwa. Portfel spółek ARP S.A. obejmuje m.in. przedsiębiorstwa produkcyjne działające w sektorach: budowlanym, energetycznym, elektromaszynowym, a także w obszarze wzornictwa przemysłowego czy innowacji. ARP zarządza dwiema specjalnymi strefami ekonomicznymi: SSE EURO-PARK MIELEC oraz TSSE EURO-PARK WISŁOSAN. Siedziba główna ARP S.A. znajduje się w Warszawie. Agencja ma również oddziały w Katowicach, Mielcu oraz Tarnobrzegu, biura w Radomiu i Wrocławiu.

 

Centrum Informacji / 12.02.2020

Related Post