Wiadomości

Nutella Kocha Polskę

 

Rusza ogólnopolska akcja „Nutella Kocha Polskę”, dzięki której kupując dedykowany słoik kremu Nutella możemy jednocześnie odkryć 16 wyjątkowych miejsc w Polsce. Wszystkie te miejsca zostały wybrane we współpracy z Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym (PTTK), ale 16 lokalizacji to dopiero początek. Każdy może zgłosić własne ulubione miejsce w Polsce i wygrać nagrody! Można też zamówić pamiątkowe etykiety ze zdjęciem z swojego ulubionego miejsca w Polsce, a Nutella dostarczy je bezpłatnie prosto pod Twoje drzwi.

 

Nutella poprzez akcję „Nutella Kocha Polskę” pragnie zachęcić do znalezienia chwili, by się zatrzymać w swoim codziennym pędzie i odkryć piękno, które jest dookoła. Pomysłodawcy chcą przypomnieć, że Polska jest bardzo atrakcyjna. Są tutaj setki kilometrów pięknych plaż, morze, góry z zapierającymi dech pejzażami, wstęgi przepływających przez cały kraj rzek czy tysiące malowniczych jezior i urokliwych miejscowości. Nutella pokochała Polskę już dawno temu. Grupa Ferrero, właściciel marki Nutella, rozpoczęła tu swoją działalność prawie 30 lat temu (w 1992 roku) i wybudowała nowoczesną fabrykę w Belsku Dużym koło Grójca, która jest trzecim co do wielkości zakładem produkcyjnym Ferrero na świecie, a produkty tu wyprodukowane dostarczane są do prawie 100 państw na 5 kontynentach.

 

Nutella we współpracy z Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym (PTTK) stworzyła mapę wyjątkowych, wartych odwiedzenia polskich miejsci. Dzięki kodom QR znajdującym się na etykietach dużych słoików Nutelli (600g) będzie można poznać ciekawostki dotyczące 16 wybranych miejsc, a także inspirujące propozycje spędzenia wolnego czasu. Akcja będzie prowadzona 30 września 2021 roku. To nie wszystko, każdy może dodać do mapy swoje ulubione miejsce, opisać lokalne atrakcje i wygrać wakacyjne nagrody.

Przy pomocy kodu QR znajdującego się na etykiecie promocyjnego słoiku kremu Nutella można dotrzeć do www.nutella.pl biblioteki gdzie jest dostępnych 16 filmowych przewodników po prezentowanych na etykietach wyjątkowych miejscach w Polsce. Przewodniki to 16 inspirujących miejsc wartych odwiedzenia oraz krótkie listy ciekawostek i propozycji oryginalnego spędzenia czasu w regionie. Na etykietach słoików kremu Nutella oraz w filmowych przewodnikach znalazły się: Kazimierz Dolny, Sandomierz, Wrocław, Sopot, Tczew, Jezioro Solińskie, Trzęsacz, Narew, Góry Stołowe, Biebrza, Hel, Woliński Park Narodowy, Chełmno, Hala Gąsiennicowa, Szczecin i Cieszyn.

 

„Pandemiczna rzeczywistość ograniczyła możliwości podróżowania. Znacząca większość zrezygnowała z wyjazdów zagranicznych i postawiła na wakacje w Polsce. Postanowiliśmy więc zorganizować akcję, dzięki której miłośnicy kremu Nutella będą mogli poznać piękne miejsca w Polsce. Opracowane wspólnie z Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym (PTTK) atrakcje turystyczne pozwolą odkryć tajemnicze zakątki Polski.” – Uważa Beata Dziekanowska z Ferrero.

 

„ 16 wybranych przez nas wspólnie z Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym (PTTK) miejsc to zaledwie początek i inspiracja dla fanów kremu Nutella do odkrywania i zgłaszania do nas, za pośrednictwem naszej strony internetowej, wyjątkowych miejsc. Celem jest stworzenie wspólnie unikalnej mapy polskich atrakcji.” – Proponuje Łukasz Sasin z Ferrero.

 

Akcja rekomenduje tajemnice podziemnej trasy turystycznej Sandomierza, dowiedzenie się dlaczego kogut jest symbolem Kazimierza, zobaczenie latarnika przy pracy we Wrocławiu, poznanie Sopotu od strony rybackiej przystani, odkrycie cudów techniki na miarę wieży Eiffla w Tczewie, spróbowanie bieszczadzkich Proziaków nad Soliną, poznanie legendy o Zielenicy w Trzęsaczu, sprawdzenie gdzie nad Narwią kręcono film „Opowieści z Narnii”, pokonanie skalnego labiryntu Gór Stołowych. Inicjatywa zachęca do zawędrowania do geograficznego centrum Europy i wypatrzenia 297 gatunków ptaków nad Biebrzą, obejrzenia największej w Polsce drewnianej rzeźby na Helu, sprawdzenia jak żyli Słowianie i Wikingowie ponad 1.000 lat temu w okolicach Wolińskiego Parku Narodowego, zwiedzenia najdłuższych w Europie murów miejskich w Chełmnie oraz cieszyńskiej Wenecji w Cieszynie. Projekt zachęca co sprawdzenia jak daleko do morza ma Szczecin i wysłuchanie koncertu w wyjątkowym budynku Filharmonii Szczecińskiej oraz zachwycenie się zapierającym dech w piersiach widokiem na Tatry z Hali Gąsienicowej.

 

W ramach akcji „Nutella kocha Polskę” można poznać wyjątkowe, a nie wszystkim znane miejsca warte odwiedzenia, będzie możliwość zgłoszenia swoje ulubione miejsca i razem z kremem Nutella stworzenie wyjątkowej mapy atrakcji w Polsce, a na deser zamówić w kreatorze etykiet na www.nutella.pl swoje własne pamiątkowe etykiety z ulubionego miejsca w Polsce, które zostaną wydrukowane i dostarczone na wskazany adres na koszt producenta kremu Nutella.

 

Portal Informacyjny /ART/ 5.08.2021