Wiadomości

Nowy internetowy miniserial „Pogotowie dla samotnych”

Scenarzysta oraz oraz reżyser Agnieszka Walczak-Chojecka wraz z aktorką Gabrielą Chojecką stworzyły serial „ Pogotowie dla samotnych”. Produkcja jest wynikiem artystycznej kreatywności w trakcie izolacji. Serial stworzony został całkowicie internetowo, bez wychodzenia z domu. 14 maja odbyła się premiera pierwszego odcinka.

Pogotowie dla samotnych” to miniserial opowiadający w zabawny i ciepły sposób o młodości w czasie pandemii. Trwające od  3 do 5 minut odcinki będą zamieszczane co tydzień na kanale YouTube.

Serial jest komediodramatem opowiadającym historię 18-letniej Julii, dziewczyny, która by pomagać innym młodym ludziom, zakłada internetowe „Pogotowie dla samotnych”. Mimo własnych życiowych dramatów wysłuchuje zmartwień innych. Dystans do świata oraz nowo nawiązane więzi stają się lekiem na jej własne problemy.

Poszczególne odcinki dotykają innych problemów spotęgowanych przez izolację. Młodzi ludzie opowiadają swoje historie z dużą dozą humoru, dzięki czemu serial ma optymistyczny wydźwięk. Przesłaniem serialu jest uświadomienie innym jak ważne są silne więzy z bliskimi. Serial porusza kwestie istotne dla współczesnych młodych ludzi, którzy w związku z kwarantanną zostali zamknięci w domach.

Główną bohaterkę serialu zagrała Gabriela Chojecka, znana między innymi z filmu Lecha Majewskiego „Brigitte Bardot cudowna”, seriali telewizyjnych „Korona królów”, „Echo serca”, czy wielokrotnie nagradzanego krótkometrażowego filmu „Córka” Mary Tamkovich. W pozostałe role wcielili się m.in. youtuberka Emilia Królikowska– EmiFlesh, Karina Woźniak , Joanna Chułek, Anna Chwastek, Damian Kujawski, Mikołaj Sroka i inni. Za montaż serialu odpowiada Iwo Biały a scenarzystą i reżyserem jest Agnieszka Walczak-Chojecka.

Portal Informacyjny / now / 15.05.2020