Wiadomości

Nowe, ogromne dofinansowanie dla Powiatu Pilskiego

 

Powiat Pilski otrzymał prawie 19.000.000 zł dofinansowania, w ramach drugiego naboru Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Dzięki pozyskanym pieniądzom będą mogły być zrealizowane ważne inwestycje dla mieszkańców, na które zostały złożone wnioski przez Powiat Pilski.

 

Powiat Pilski będzie się rozwijać!

 

Pieniądze z drugiego naboru Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w Powiecie Pilskim zostaną przeznaczone na modernizacja dróg powiatowych o łącznej długości 17 km (14.250.000 zł) i budowę ścieżki rowerowej Ujście-Byszki o długości ok. 5,1 km (4.749.050 zł). Obydwie inwestycje są ogromnie ważne dla poprawy bezpieczeństwa i komfortu wszystkich mieszkańców starostwa pilskiego.

 

Cieszę się, że starania o pozyskanie dofinansowania z drugiego naboru Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych wspierali parlamentarzyści z naszego okręgu: poseł Marta Kubiak, poseł Krzysztof Czarnecki i poseł Marcin Porzucek, z którymi na co dzień jestem w stałym kontakcie.” – Powiedział Eligiusz Komarowski – starosta pilski.

 

„Drugi naboru Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych to bardzo ważna rządowa inicjatywa, która pozwala na poprawę infrastruktury w regionach, o których zapomniano w czasach rządów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.” – Zwraca uwagę Marta Kubiak – poseł Prawa i Sprawiedliwości. – „Bardzo jestem zadowolona, że dzięki rządom Zjednoczonej Prawicy nadrabiane są zaległości. Drogi stanowią kluczową część infrastruktury, która pozwala na szereg późniejszych inwestycji prowadzących do rozwoju.” – Wyjaśnia Marta Kubiak – poseł Prawa i Sprawiedliwości.

 

https://centrum-informacji.com/powiat-pilski-bedzie-bezpieczniejszy/

 

W ramach pierwszego naboru Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych Powiat Pilski pozyskał w 2021 roku ponad 12.000.000 zł na przebudowę blisko 6 km drogi powiatowej w ciągu obwodnicy północnej, na odcinku Kijaszkowo-Czajcze-Wysoka. Umowę z wykonawcą tej inwestycji podpisano już w marcu 2022 roku. Droga ma być gotowa w 2023 r.

 

Portal Informacyjny, /DEC/ 1.06.2022