Wiadomości

Nowe Centrum Medyczne Lux Med w Katowicach

 

Grupa Lux Med otworzyły nowy, nowoczesny zakład opieki medycznej w Katowicach. Placówka mieści się w biurowcu KTW, w samym centrum Katowic, przy Alei Roździeńskiego 1A. Już od 18 stycznia 2021 roku przyjmowani są pierwsi pacjenci.

W nowym Centrum Medycznym Lux Med znajduje się 13 gabinetów konsultacyjnych oraz 3 gabinety diagnostyczno-zabiegowe. Pacjenci mogą skorzystać z szerokiego zakresu konsultacji lekarskich m. in.: alergologa, chirurga ogólnego, chirurga naczyniowego, endokrynologa, ginekologa, internisty, kardiologa, nefrologa, neurologa, otolaryngologa, okulisty, pediatry, psychiatry, radiologa, reumatologa, specjalisty chorób wewnętrznych oraz urologa.

 

„Województwo śląskie to bardzo ważny obszar na mapie inwestycji Lux Med. Nowe Centrum Medyczne, zostało otworzone w Katowicach, ponieważ chcemy, by pacjenci, pomimo pandemii SARS-CoV-2, mieli łatwy i bezpieczny dostęp do wysokiej jakości usług. Priorytetową ideą Lux Med jest utrzymanie ciągłości opieki.” – Wyjaśnia Anna Rulkiewicz – Prezes Grupy Lux Med.

Centrum Medyczne Lux Med mieszące się na I piętrze biurowca KTW w centrum Katowic, w bezpośrednim sąsiedztwie „Spodka” katowickiego, ma ponad ponad 900 m2 powierzchni. Do dyspozycji pacjentów jest bezpłatny parking w Strefie Kultury tuż obok siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Centrum Medyczne Lux Med otwarte jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00–20:00. Na badania i konsultacje można umawiać się online, przez Portal Pacjenta https://portalpacjenta.luxmed.pl/PatientPortal/Account/LogOn lub telefonicznie pod numerem: 22 33 22 888. Badania oraz konsultacje wykonywane są zarówno w ramach abonamentu, jak i opłaty za poszczególne usługi.

 

Grupa Lux Med jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Grupa Lux Med jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Grupa Lux Med zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2.200.000 pacjentów. Do ich dyspozycji jest ponad 260 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, w tym placówki ambulatoryjne, diagnostyczne i szpitale, a także ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny oraz ponad 2600 poradni partnerskich. Firma zatrudnia ponad 16.000 osób, około 7.000 lekarzy i 4.000 wspierającego personelu medycznego. Grupa Lux Med jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Portal Informacyjny /ART./19.01.2021