Wiadomości

Niebawem „Pracodawca Godny Zaufania” 2020

 

Zbliża się rozstrzygnięcie jubileuszowej X edycji Konkursu o Tytuł „Pracodawca Godny Zaufania”. Oficjalna Gala z rozdaniem nagród, w formule hybrydowej, odbędzie się środę 4 listopada 2020 r. Organizatorzy Krajowa Izba Gospodarcza i Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” i Agencja Impressarium, nagrodzą przedsiębiorstwa i instytucje, które w zakresie polityki pracowniczej sięgają po ciekawe i skuteczne rozwiązania – uwzględniając rozwój zawodowy pracowników ich bezpieczeństwo, a także ochronę ich praw. Wyróżniani są również dziennikarze i publicyści promujący powyższe idee.

W skład Kapituły Konkursu wchodzą przedstawiciele instytucji pozarządowych – organizacji przedsiębiorców, think-tanków i uczelni. Reprezentowane są przez m .in.: Krajową Izbę Gospodarczą, Fundację Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, Instytut Staszica, Instytut Biznesu, Instytut Libertatis, Wyższą Szkołę Ekologii i Zarządzania, Stowarzyszenie Integracja i Współpraca (organizator Forum Gospodarczego w Toruniu) czy Polskie Towarzystwo Ekonomiczne. Organizatorem konkursu jest Agencja Impressarium. Podczas Gali poznamy kolejnych laureatów w siedmiu kategoriach.

„Chcemy, by Konkurs „Pracodawca Godny Zaufania” przyczynił się do promowania dobrych wzorców. Polskie organizacje bardzo często realizują ciekawe i przynoszące znakomite rezultaty inicjatywy adresowane do pracowników. Warto je popularyzować i promować. Dobry przykład idzie z góry — wierzymy, że wyróżnienie najbardziej interesujących programów realizowanych przez przedsiębiorców będzie inspiracją dla innych” – Wyjaśnia Andrzej Arendarski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej.

Tegoroczna edycja Konkursu jest wyjątkowo ważna, ponieważ w dobie pandemii COVID-19 organizacje muszą w sposób jednoznaczny opowiedzieć się za wyznawanymi wartościami, które wpisują się w realizowaną przez nie misję oraz strategię, a także wykazać jak aktywnie chronić wartości pracownicze w trudnych czasach. Cenne są dziś zwłaszcza dobre modele przywództwa i wzorce, z których mogą korzystać pracownicy.

„Na stworzenie dobrego wizerunku organizacje pracują latami, a bardzo szybko można go zburzyć, czasem wystarczy chwila. Tym bardziej w obecnej sytuacji łatwo stracić zaufanie. Mimo problemów, niepewności, kryzysu nie warto rezygnować z troski o pracownika, dobrej komunikacji, pozytywnego motywowania. W obecnych czasach odpowiedzialnym pracodawcom bardziej zależy na wizerunku niż kiedykolwiek wcześniej. O dobrego specjalistę trzeba walczyć, a później go utrzymać. Pracownik, który zna firmę od lat, jest niezwykle cenny.” – Podsumowuje prezes Krajowej Izby Gospodarczej, Andrzej Arendarski. Wśród wyróżnionych organizacji w poprzednich edycja są m. in. Kapsch Telematic Services, Lux Med, Emitel, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, Żabka, Diaverum, Grupa Mlekovita oraz Poczta Polska.

X edycja konkursu „Pracodawca Godny Zaufania” w 2020 roku odbywa się pod patronatem Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Biura Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Miasta Stołecznego Warszawy. Sponsorem Gali jest Track Tec, Kapsch Telematic Services oraz Diaverum. Patronat medialny nad X edycją Konkursu objęli: Polska The Times, Gazeta Polska, Super Biznes – dodatek ekonomiczny Super Expressu, PulsHR.pl, Agencja Informacyjna ISBnews, RaportCSR.pl, Kurier365.pl i Biznesciti.com.

Portal Informacyjny /DEC/ 15.10.2020