Wiadomości

Nagroda za cyfrową transformację dla Gemini Polska

 

Nagrody Digital Excellence Awards mają na celu wyróżnianie liderów przemian cyfrowych w różnych sektorach biznesu. W październiku 2020 roku – spośród zgłoszonych do konkursu przedsiębiorstw – kapituła wyłoniła 12 finalistów. Są to innowacyjne organizacje, które skutecznie przeprowadziły proces transformacji cyfrowej, a jej rezultaty przynoszą wymierne korzyści pracownikom, klientom i kontrahentom.

Digital Excellence Awards to inicjatywa stworzona z myślą o wymianie najlepszych praktyk i innowacji w zakresie ery cyfrowej i rozwoju dla liderów, którzy dążą do doskonalenia cyfrowych kompetencji. Co roku podczas Digital Excellence Awards zostają wyłonione najciekawsze transformacje cyfrowe polskich organizacji i instytucji publicznych. „Konsekwentnie szukamy oryginalnych pomysłów i śmiałych planów.” – Wyjaśnia Bartosz Górczyński, przewodniczący jury Digital Excellence Awards i partner zarządzający CIONET Polska oraz Digital Excellence. – „Nie wystarczy wdrożyć nowe aplikacje albo unowocześnić sprzęt. Cyfrowa transformacja wymaga rozumienia potencjału biznesu do bycia lepszym i umiejętności znalezienia technologii, która może w tym pomóc. To bardzo rzadka umiejętność i dlatego chcemy ją nagrodzić i inspirować innych do rozwoju w tym kierunku.” – Twierdzi Bartosz Górczyński, przewodniczący jury Digital Excellence Awards i partner zarządzający CIONET Polska oraz Digital Excellence.

24 listopada 2020, podczas uroczystej gali Digital Excellence Awards, ogłoszono zwycięzców współzawodnictwa. Laureatami zostali: Vodeno (Aion Bank), LPP, mBank,  T-Mobile i Tramwaje Warszawskie.  Wśród wyróżnionych jest również Gemini Polska, które zdobyło najwyższy laur w kategorii Digital Customer Experience. „Ambitny program transformacji i nowy system e-commerce dały Gemini Polska pozycję lidera wśród aptek internetowych. Finaliści doskonale odrobili lekcję, jak spotkać swojego klienta w świecie cyfrowym.” – Uważa Piotr Bułka, członek zarządu Generali, wręczając statuetkę Patrykowi Dolewie, Dyrektor ds. IT w Gemini Polska.

Członkowie kapituły Digital Excellence Awards podkreślili w laudacji, że „pozycja lidera wśród aptek internetowych i wejście do trójki największych sieci aptek stacjonarnych to efekty ambitnego programu transformacji, jaki został przeprowadzony przez Gemini Polska w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy. Obejmował on wdrożenia m. in. nowego systemu e-commerce, systemu WMS w logistyce, innowacyjnego mechanizmu rezerwacji leków z e-recept, platformy BI, środowiska Office 365 dla wszystkich pracowników i rozbudowę zasobów IT o dodatkowe datacenter, chmury AWS i Azure, VPN i SD-WAN.”

„W dobie utrudnionego dostępu do służby zdrowia, apteki powinny być miejscem, w którym zawsze można liczyć na pomoc.” – Twierdzi Artur Łakomiec, prezes zarządu Gemini Polska. „W Gemini Polska pacjent i jego potrzeby są na pierwszym miejscu – to w ich kontekście planujemy nasz rozwój i wdrażamy kolejne rozwiązania. Nowoczesne technologie są dla Spółki podstawowym narzędziem, które może wspierać pacjentów oraz wdrożenie skutecznej opieki farmaceutycznej. Gemini Polska dąży do tego, aby w dobie starzejącego się społeczeństwa i ograniczonych możliwości kadry lekarskiej wszyscy Polacy mieli odpowiedni dostęp do leków i fachowej pomocy farmaceutycznej. Niewątpliwie czeka nas kolejna odsłona rewolucji cyfrowej w ochronie zdrowia. Po wprowadzeniu e-recepty, e-skierowań i zdalnych porad lekarskich powinny rozwijać się kolejne e-usługi. Tym bardziej, że z powodu pandemii coraz więcej Polaków przenosi swoje życie do świata online i coraz częściej wykorzystuje jego możliwości, np. w telemedycynie, zakupach leków przez Internet, zapisach na wizyty. ” – Uważa Artur Łakomiec, prezes zarządu Gemini Polska.

 

Portal Informacyjny info 27.11.2020