Wiadomości

Mlekovita to najwyższe standardy jakości.

 

Mlekovita, już po raz kolejny, z powodzeniem, przeszła trzydniowy audyt certyfikowanego Zintegrowanego Systemu Zarządzania, który obejmuje: System Bezpieczeństwa Żywności FSSC 22000 oraz System Zarządzania Środowiskowego ISO 14001. Prowadzenie działalności w zgodzie z najwyższymi standardami jest wyrazem odpowiedzialności przedsiębiorstwa za zdrowie konsumentów oraz stan środowiska naturalnego. Audyt został przeprowadzony w dniach 14-16 października 2020 r. przez wysoko wykwalifikowany zespół audytorów Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji.

Wyniki przeprowadzonego audytu dowodzą wysokiej skuteczności funkcjonowania systemu w Mlekovicie, a dla klientów są gwarancją najwyższej jakości i bezpieczeństwa oferowanych produktów. Potwierdzają także, że Spółka działa w sposób przyjazny dla środowiska, przy respektowaniu wszystkich obowiązujących wymagań prawnych i technicznych.

„Utrzymanie największych standardów jakości wymaga dużego zaangażowania wszystkich pracowników w każdym aspekcie działalności Mlekovita.” – Uważa Dariusz Sapiński – Prezes Zarządu Grupy Mlekovita. – „Wspólny wysiłek przynosi jednak wymierne korzyści zarówno dla klientów, jak i samej Spółki. W Mlekovicie najważniejszy jest konsument i zaspokajanie jego potrzeb, dlatego przedsiębiorstwo nieustannie pracuje nad rozwojem oferty najwyższej jakości produktów mlecznych. Równie istotna jest odpowiedzialność za środowisko. Dlatego Mlekovita dąży do ciągłego doskonalenia poprzez realizację polityki Zintegrowanego Systemu Zarządzania oraz wyznaczonych celów i zadań.” – Wyjaśnia Dariusz Sapiński Prezes Zarządu Grupy Mlekovita.

Mlekovita od ponad 20 lat pracuje zgodnie z międzynarodowymi systemami. Wszystkie procesy produkcyjne – od etapu pozyskiwania surowców poprzez ich przetwórstwo aż po dystrybucję i sprzedaż – odbywają się według Zintegrowanego Systemu Zarządzania, który obejmuje System Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności FSSC 22000i System Zarządzania Środowiskowego ISO 14001. Za promowanie międzynarodowych standardów zarządzania Mlekovita została nagrodzona za przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A. podczas ubiegłorocznego Polskiego Dnia Jakości.

„Dokonania Mlekovity można uznać za imponujące.” – Uważa Juliusz Bolek Przewodniczący rady Dyrektorów Instytut Biznesu. – „Na uczelni prowadzę wykłady z zarządzania procesami, dlatego potrafię docenić wysiłek jaki wykonuję Mlekovita. Jednocześnie należy zauważyć, że tylko Zarządzanie procesami pozwala w przypadku tak ogromnego przedsiębiorstwa zagwarantować standaryzację produktów oraz najwyższą jakość oferowanych produktów.” – Dodaje Juliusz Bolek Przewodniczący rady Dyrektorów Instytut Biznesu.

Mlekovita to spółka o wieloletniej tradycji i ugruntowanej pozycji na rynku polskim jak  również zagranicznym. Jest to największą grupą mleczarską w Europie Środkowo-Wschodniej. Każdego dnia w 20 zakładach produkcyjnych przetwarzanych jest 8.000.000 litrów najlepszego mleka dostarczanego przez 15.000 polskich rolników. 5.000 wykwalifikowanych pracowników dba o najwyższą jakość produktów wytwarzanych na ponad 180 liniach produkcyjnych. Ponad 1.000 mlecznych produktów Mlekovity znanych jest w 167 krajach świata. Dystrybucja towarów odbywa się dzięki 32 własnym centrom dystrybucyjnym, w tym pierwszych w branży hurtowniach Cash&Carry, 135 sklepów firmowych Mlekovitka oraz pierwszemu w branży sklepowi internetowemu sba.com.pl.

Mlekovita oferuje największy wybór nabiału w Polsce i Europie, m.in.: sery twarde dojrzewające typu holenderskiego, szwajcarskiego i angielskiego, sery topione i wędzone, sery pleśniowe, sery sałatkowo-kanapkowe, serek ziarnisty, ser mascarpone, sery mozzarella, mleka UHT i pasteryzowane, śmietany i śmietanki, mleka zagęszczone i mleka zagęszczone słodzone, kajmak, mleka smakowe, napoje wysokobiałkowe, kefiry, jogurty, maślanki, twarogi i twarożki smakowe, masła i tłuszcze do smarowania, mleka w proszku, serwatkę w proszku oraz koncentraty białek serwatkowych. Wiele z nich jest liderami kategorii w branży (np. mleko „Polskie” w butelce, mleko „Wypasione”, ser „Favita”, ser „Sokół”, masło ekstra „Polskie”, masło klarowane). Pierwsza w kraju wprowadziła na rynek masło klarowane, jako jedyna w Polsce produkuje ser Cheddar oraz jedyna na Podlasiu – lody na skalę przemysłową. Pierwsza w branży wprowadziła do swojej oferty napoje wysokobiałkowe i jako jedyna produkuje koncentraty białek serwatkowych w wariantach smakowych.

Mlekovita pracuje zgodnie ze Zintegrowanym Systemem Zarządzania, obejmującym System Zarządzania Jakością ISO 9001, System Zarządzania Środowiskowego ISO 14001 oraz System Bezpieczeństwa Żywności FSSC 22000, który jest równoważny z IFS i BRC.

Mlekovita jest przedsiębiorstwem ze 100-procentowym kapitałem polskim i niekwestionowanym liderem branży w Polsce oraz liderem eksportu sektora mleczarskiego. Posiada certyfikat koszerności (KoherCertificate) i certyfikat HALAL; została również wpisana do bazy Sedex – przedsiębiorstw o etycznych standardach produkcji w łańcuchu dostaw. Za swój największy sukces Mlekovita uznaje przede wszystkim satysfakcję klientów, oferując im produkty najwyższej jakości i rokrocznie wprowadzając nowy asortyment, który zdobywa uznanie konsumentów i liczne nagrody (np. renomowane tytuły w badaniach konsumenckich i eksperckich: „Doceń Polskie – Top Produkt”, „Laur Konsumenta”, „Wybór Konsumenta”, „Odkrycie Roku”, „Najlepsze w Polsce” itp.; złote medale prestiżowych krajowych i zagranicznych targów, uznanie ekspertów biznesu: „Lider Jakości Żywności”, „Lider Polskiego Biznesu”, „Heros Polskiej Gospodarki”, „Superbrands”, „Solidna Firma”, „Filar Polskiej Gospodarki” itp.; oraz nagrody o znaczeniu międzynarodowym: „Lider Polskiego Exportu”, „Mister Eksportu”, „Medal Europejski” itp.). Efektywność zarządzania i osiągane rokrocznie coraz lepsze wyniki finansowe bezpośrednio przekładają się na systematyczny wzrost wartości marki Mlekovita, która według rankingu dziennika Rzeczpospolita jest najcenniejszą marką w produkcyjnym sektorze polskiej gospodarki.

Portal Informacyjny /DEC/ 21.10.2020