Wiadomości

Mlekovita realizuje nowy projekt innowacyjny

 

Grupa Mlekovita – lider branży mleczarskiej – we współpracy z firmą CPF Poland S.A. przygotowała nową linię dań gotowych Bistro Minutka. Jest to odpowiedź na potrzeby klientów, którzy oczekują nowych produktów.

 

Podczas spotkania w centrali Grupy Mlekovita podpisana została umowa między firmami dotycząca współpracy, dzięki której pomysł lidera branży mleczarskiej w zakresie rozwoju asortymentu o innowacyjne produkty: paluszki serowe w nowej odsłonie – w panierce łagodnej lub pikantnej z linii Bistro Minutka – realizowany jest w kooperacji z firmą CPF Poland S.A.

 

Liczby mówią: Mlekovita

 

Grupa Mlekovita oraz Grupa SuperDrob, której częścią jest CPF Poland, to organizacje o ugruntowanej, wysokiej pozycji rynkowej. Mlekovita to lider branży mleczarskiej, największa grupa mleczarska w Europie Środkowo-Wschodniej, producent najwyższej jakości produktów mleczarskich o ponad 90-letniej tradycji. GK SuperDrob jest zaś jednym z czołowych producentów drobiu w Polsce, który w ramach spółki CPF Poland rozszerza swoją działalność na projekty inwestycyjne obejmujące m.in. produkcję dań gotowych.

 

„Od 1993 roku dostarczamy na rynek produkty drobiowe najwyższej jakości.” – Przypomina César Lipka – prezes CPF Poland i przewodniczący Rady Nadzorczej SuperDrob. – „Ich smak doceniono w Polsce oraz innych państwach Unii Europejskiej, do których eksportujemy blisko połowę produkcji. Naszym głównym celem jest najwyższa jakość produktów bezpieczeństwo procesów, które możemy zagwarantować dzięki temu, że całość działań jest pod naszą kontrolą.” – Wyjaśnia César Lipka – prezes CPF Poland i przewodniczący Rady Nadzorczej SuperDrob.

 

Certyfikat Dobry Produkt dla Mlekovity za innowacyjność

 

Strategia rozwoju oparta o dwa filary: tradycję i nowoczesność łączy oba przedsiębiorstwa – to właśnie ona znalazła się u podstaw podjętej współpracy. – „Nasz wspólny kapitał stanowi wiedza i doświadczenie, dzięki którym łączymy smaki i receptury cenione przez konsumentów z innowacjami technologicznymi.” – podkreśla Dariusz Sapiński – Prezes Zarządu Grupy Mlekovita. – „To pozwala nam nieustannie poszerzać i modyfikować asortyment o nowości dotąd niedostępne na polskim rynku. Współpraca naszych przedsiębiorstw, doświadczonych w swoich działaniach i gwarantujących najwyższą jakość oferowanego asortymentu, daje pewność, że do konsumenta trafia produkt o sprawdzonej jakości, powstały z najlepszych składników.” – Zapewnia Dariusz Sapiński – Prezes Zarządu Grupy Mlekovita.

 

Konsumenci chętnie sięgają po nowości oraz cenią ciekawe połączenia smaków. Rosnące oczekiwania w tym zakresie napędzają innowacyjność przemysłu spożywczego i zachęcają producentów do sięgania po nowe rozwiązania. – „Propozycje produktowe, powstałe dzięki współpracy Grupy Mlekovita oraz Grupy SuperDrob , idealnie wpisują się w najnowsze trendy konsumenckie. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się szybkie dania i przekąski – takie, które są smaczne i pożywne, a do tego wygodne w przygotowaniu.” – Opowiada Marcin Świąć – Prezes Zarządu SuperDrob.

Rosnącemu zainteresowaniu ze strony klientów odpowiada wzrost liczby i zróżnicowania tego typu produktów na sklepowych półkach. To działania niezbędne, by utrzymywać silną markę na rynku. – „Trzeba stale się rozwijać. Dlatego w Mlekovicie stale pracujemy nad rozszerzaniem oferty, aby móc proponować konsumentom kolejne warianty smakowe topowych produktów oraz nowości produktowe. Jedną z nich są paluszki serowe w panierce łagodnej lub pikantnej z linii Bistro Minutka. To doskonała propozycja na szybką przekąskę serową na ciepło i odpowiedź na potrzeby konsumentów, poszukujących produktów, które można przygotować w przysłowiową „minutkę.” – Wyjaśnia Dariusz Sapiński – Prezes Zarządu Grupy Mlekovita.

 

https://centrum-informacji.com/mlekovita-przyjazna-srodowisku/

 

Linię dań gotowych Bistro Minutka otwierają paluszki serowe w chrupiącej panierce. To produkt mrożony, który można szybko przygotować na patelni, w piekarniku lub we frytkownicy. Paluszki stanowią świetne samodzielne danie lub przekąskę o dowolnej porze dnia. Paluszki serowe można również podawać z sosami lub z warzywami. Produkt dostępny jest w gramaturze 240 g w 2 wariantach smakowych: w panierce łagodnej lub pikantnej. Łatwe i szybkie w przygotowaniu paluszki serowe dzięki złocistej, chrupiącej panierce oraz rozpływającemu się w ustach wnętrzu przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym smakoszom serów.

 

Polska Mlekovita to przedsiębiorstwo o długoletniej tradycji i ugruntowanej marce na rynku polskim oraz zagranicznym, jest największą grupą mleczarską w Europie Środkowo-Wschodniej. Każdego dnia w 21 zakładach produkcyjnych przetwarzanych jest 8.000.000 litrów najlepszego mleka dostarczanego przez 15.000 polskich rolników. 5.000 wykwalifikowanych pracowników dba o najwyższą jakość produktów wytwarzanych na ponad 180 liniach produkcyjnych. Ponad 1.000 mlecznych smakowitości znanych jest w 168 krajach świata. Dystrybucja odbywa się dzięki 32 własnym centrom dystrybucyjnym, w tym pierwszym w branży hurtowniom Cash&Carry, 138 sklepom firmowym Mlekovitka oraz dwóm sklepom internetowym: sba.com.pl z produktami wysokobiałkowymi oraz mlekovitka.pl z szerokim asortymentem.

 

https://centrum-informacji.com/inwestycje-czempiona-polskiego-mleczarstwa/

 

Grupa Kapitałowa SuperDrob jest jednym z czołowych producentów drobiu w Polsce, z rocznymi przychodami przekraczającymi 1.800.000.000 zł. Ponad połowę produkcji przedsiębiorstwo kieruje na rynki zagraniczne –  głównie do krajów Unii Europejskiej oraz Chin i Japonii, co czyni ją liderem eksportu w polskiej branży drobiarskiej. SuperDrob jest obecny na rynku od 1994 roku i zatrudnia blisko 2.500 osób. Główne zakłady Spółki znajdują się w Karczewie pod Warszawą, w Łodzi, w Goleniowie oraz w Lublinie.

 

Od 2017 r. SuperDrob współpracuje z Charoen Pokphand Foods (CPF) – światowym liderem w branży rolno-spożywczej z Tajlandii. CPF jest jednym z czołowych producentów, przetwórców i eksporterów mięsa w południowo-wschodniej Azji oraz jednym ze światowych liderów w produkcji paszy dla drobiu, trzody chlewnej, ryb czy krewetek oraz karmy dla zwierząt domowych (kotów i psów). W lutym 2017 roku została powołana spółka akcyjna CPF Poland. Polski oddział zajmuje się projektami inwestycyjnymi z zakresu rolno-spożywczego. Pierwszym ze znaczących sukcesów jest sprzedaż krewetek i owoców morza do największych sieci handlowych w Polsce.

Portal Informacyjny /ART/ 16.03.2021