Wiadomości

Mlekovita liderem w najbardziej prestiżowych rankingach

 

Przedsiębiorstwo Mlekovita, które jest największą grupą mleczarska w Europie Środkowo-Wschodniej odnosi nowe sukcesy.

Grupa Mlekovita zajęła 1. miejsce na Liście Najlepszych i Największych Spółdzielni Mleczarskich w 2019 roku, przygotowanej przez Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich. Przedsiębiorstwo zostało również zwycięzcą Platynowej Piątki Mleczarni, ogłoszonej w ramach tegorocznej Złotej Setki Polskiego Rolnictwa. Mlekovita okazała się także liderem branży w zestawieniu 2.000 największych przedsiębiorstw w Polsce.

Grupa Mlekovita po raz kolejny została zwycięzcą Listy Najlepszych i Największych Spółdzielni Mleczarskich w 2019 roku. Opracowana przez Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich lista stanowi ranking zbiorczy z 15 rankingów szczegółowych, w którym w skali punktowej oceniano różne wskaźniki, m. in. ilość skupionego i przerobionego mleka, wartość przychodów ze sprzedaży, dynamikę sprzedaży 2019/2018, wskaźnik eksportu, czyli udziału wartości przychodów uzyskanych z eksportu do wartości przychodów ogółem czy wysokość poniesionych nakładów inwestycyjnych w 2019 r.

Grupa Mlekovita pokonała inne przedsiębiorstwa z sektora mleczarskiego w Złotej Setce Polskiego Rolnictwa. Organizacja została zwycięzcą Platynowej Piątki Mleczarni. Zestawienie, uwzględniające wyłącznie podmioty z branży rolnej, opublikowała redakcja portalu „Wprost”. O pozycji Mlekovity w rankingu decydował odpowiedni algorytm, który przelicza wyniki ich działalności na końcowy rezultat.

Mlekovita, znajdując się na podium zestawienia 100 największych przedsiębiorstw branży rolno-spożywczej, po raz kolejny potwierdziła pozycję lidera mleczarstwa, czołowego gracza na rynku spożywczym i w całej polskiej gospodarce.” – Uważa Dariusz Sapiński Prezes Zarządu Grupy Mlekovita. – „Jesteśmy dumni, że mimo wielu perturbacji w branży mleczarskiej cały czas Mlekovita dynamicznie się rozwija, inwestuje w swoje zakłady produkcyjne, nowe technologie i kanały sprzedaży, dzięki którym może jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby konsumentów.” – Wyjaśnia Dariusz Sapiński Prezes Zarządu Grupy Mlekovita.

Starania Grupy Mlekovity dają znakomite wyniki. Rok 2019 był dla przedsiębiorstwa rekordowy pod względem przychodów i wartości eksportu.” – Tłumaczy  Dariusz Sapiński Prezes Zarządu Grupy Mlekovita. – „Mogę już śmiało powiedzieć, że rok 2020 Mlekovita zamknie jeszcze lepiej, z dużym wzrostem przychodów rok do roku. Organizacja bardzo mocno postawiła na najnowocześniejsze światowe technologie, dzięki czemu już co trzecia zarobiona złotówka pochodzi z eksportu. Ambicje Grupy Mlekovita sięgają wysoko. Spodziewam się, że dzięki odważnym i trafnym decyzjom biznesowym w najbliższych latach Grupa Mlekovita jeszcze bardziej wzmocnić pozycję lidera.” – Prognozuje Dariusz Sapiński Prezes Zarządu Grupy Mlekovita.

Istotny wkład Grupy Mlekovita w rozwój polskiej gospodarki potwierdza również jej silna pozycja w tegorocznej edycji prestiżowego rankingu „Lista 2000” redakcji dziennika „Rzeczpospolita”. Mlekovita plasując się najwyżej spośród przedsiębiorstw mleczarskich, umocniła swoją pozycję w setce największych organizacji w Polsce. Przygotowane już po raz 19. zestawienie obejmuje 2.000 największych przedsiębiorstw w Polsce, uszeregowanych według wielkości przychodów za poprzedni rok.

 

Portal Informacyjny 9.12.2020