Wiadomości

Mistrzostwa Europy Młodych Profesjonalistów EuroSkills Gdańsk 2023

 

Od 5 do 9 września 2023 r. w Gdańsku będzie odbywała 8. edycja europejskiego konkursu umiejętności branżowych Mistrzostwa Europy Młodych Profesjonalistów EuroSkills. Jest to największe wydarzenie dotyczące edukacji branżowej w Europie. EuroSkills 2023 to międzynarodowy konkurs umiejętności zawodowych, w którym rywalizować będzie 600 zawodników z 32 państw w 43 konkurencjach podzielonych na 6 kategorii: technologia budowalna, sztuka i moda, technologia informacyjna i komunikacyjna, technologia wytwarzana i inżynieria, usługi społeczne, transport i logistyka. Polska drużyna będzie liczyła 43 zawodników, którzy będą rywalizować z reprezentantami 32 państw w 37 konkurencjach.

Za blisko 90 dni odbędzie się EuroSkills Gdańsk 2023

„100.000 osób z całej Europy odwiedzi we wrześniu 2023 r. Gdańsk. Wśród nich będą edukatorzy, ludzie biznesu, przedsiębiorcy i sponsorzy. Ten cały zawodowy świat spotka się w jednym miejscu i to będzie na naszej polskiej ziemi.” – Zapowiada dr hab. Paweł Poszytek, dyrektor generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

Głównym celem Mistrzostw Europy Młodych Profesjonalistów EuroSkills jest zjednoczenie edukatorów, przedstawicieli rządu, przedsiębiorców oraz młodzieży, aby przyspieszyć rozwój umiejętności zawodowych i przynieść korzyści nie tylko indywidualnym jednostkom, ale także systemom ekonomicznym i całym społecznościom.

Sudeckie Forum Inicjatyw

„Od samego początku myślimy o Mistrzostwach Europy Młodych Profesjonalistów EuroSkills w kategoriach globalnych, a nie lokalnych. Organizując ceremonie otwarcia i zamknięcia wzorujemy się na największych wydarzeniach tego typu na całym świecie.” – Wyjaśnia Patryk Jasiński – producent EuroSkills Gdańsk 2023. – „Stawiamy na młodość, na entuzjazm i będziemy starać się pokazać tym młodym widzom to, co najlepszego Polska ma do zaoferowania.

Jak tłumaczą organizatorzy Mistrzostwa Europy Młodych Profesjonalistów EuroSkills Gdańsk 2023 to wydarzenie, które napędzane jest współpracą pomiędzy sektorem edukacji a biznesem. – „Chcielibyśmy pokazywać społeczeństwu, że umiejętności branżowe są bardzo ważne w tych czasach.” – Wyjaśnia Joanna Przydatek z Fundacji Empiria i Wiedza, instytucji która wspiera polską kadrę. Jak dodaje, kapitał społeczny najlepiej budować właśnie poprzez inwestycje w edukacje.

VI Forum Wizja Rozwoju: Obronność – odpowiedzialność za los ojczyzny

Dla wszystkich zarejestrowanych osób, które wezmą udział w wydarzeniu między 5-9 września 2023 r., przygotowano wiele niespodzianek. Poza śledzeniem zmagań konkursowych na widzów będą czekać strefy „Try a skill” – i to właśnie na nich każdy będzie mógł spróbować swoich sił w innych zawodach. Ceremonia Otwarcia odbędzie się 5 września w Polsat Plus Arena Gdańsk. Konkurs będzie trwał 3 dni, (6-8 września 2023 r.) w Amberexpo Gdańsk).Ceremonia Zamknięcia odbędzie się 9 września w Polsat Plus Arena Gdańsk. Udział w EuroSkills Gdańsk 2023 jest darmowy i wymaga od widzów jedynie rejestracji, która jest możliwa na stronie Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji pod linkiem: http://wydarzenia.frse.org.pl/ankieta/905914/euroskills-gdansk-2023-rejestracja.html

EuroSkills Gdańsk organizowany jest przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, WorldSkills Poland i WorldSkills Europe, w partnerstwie z Miastem Gdańsk, AmberExpo i Polsat Plus Arena Gdańsk. Drużynę polski w przygotowaniach wspiera Fundacja Empiria i Wiedza. Projekt „EuroSkills Gdańsk 2023” finansowany jest z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Portal Informacyjny /KAM/ 10.06.2023