Wiadomości

Miłośnicy książek na zakupach w Biedronce

Biedronka po raz kolejny zaskakuje swoich klientów. Do 13 kwietnia br. lub do wyczerpania zapasów w sklepach sieci można kupić książki z rabatami sięgającymi nawet do 70%.

W ofercie „Dobre strony promocji” każdy miłośnik literatury z pewnością znajdzie coś dla siebie, tym bardziej, że promocją objętych jest ponad 700 tytułów – w sumie w całej sieci jest to ok. 4 mln egzemplarzy książek z rozmaitych kategorii: bestsellery dla dorosłych i dla dzieci, poradniki, słowniki czy przewodniki.

 

Książki są stałym elementem oferty Biedronki od 2009 roku – sieć wprowadza nowe pozycje do swoich sklepów co tydzień. Są wśród nich zarówno klasyki literatury, jak i najnowsze bestsellery.

– Biedronka konsekwentnie kreuje modę na książki – stale rozwija ofertę tytułów, kładziemy też duży nacisk na popularyzację czytelnictwa. Tylko w ciągu ostatnich trzech lat sprzedajemy w Biedronce rocznie średnio ok. 12 mln egzemplarzy książek. Nasi klienci doceniają to, że mają szeroki wybór, w przystępnej cenie, a na zakup książki mogą zdecydować się podczas codziennych zakupów – mówi Bartłomiej Jarzyna, kupiec odpowiedzialny za ofertę książek w Biedronce.

 

Biedronka stawia też na popularyzację czytelnictwa. By zachęcić klientów do rodzinnego czytania, wplata aspekt edukacyjny do akcji lojalnościowych. Dzięki tym działaniom dwie książki o przygodach Gangu Słodziaków podczas ostatniej akcji trafiły do ponad miliona klientów. Natomiast książki dla dzieci z czterech edycji „Piórka” – konkursu dla debiutujących pisarzy i ilustratorów – sprzedały się łącznie w liczbie ponad 130 tys. egzemplarzy.

 

 

Lista książek objętych promocją znajduje się na stronie internetowej sieci.

Centrum Informacji. (IWK) 04.04.2019