Wiadomości

Maspex ze wsparciem dla Wadowickiego Szpitala i wielu instytucji w Polsce i za granicą.

Maspex przekazuje wsparcie finansowe dla Wadowickiego Szpitala na zakup niezbędnych środków ochrony indywidualnej dla personelu medycznego oraz produkty spożywcze dla pracowników i pacjentów. Wadowicka firma przekaże również swoje produkty  placówkom opiekującym się osobami starszymi w powiecie wadowickim, a także ośrodkom przeznaczonym dla osób przebywających na kwarantannie zbiorowej. Pomoc udzielana jest także przez inne spółki należące do Grupy w  Polsce i za granicą.

Maspex przekazuje pomoc finansową i produktową dla Wadowickiego Szpitala na zaspokojenie pilnych potrzeb związanych z aktualną sytuacją epidemiologiczną. Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach otrzyma darowiznę celową w wysokości 100 tys. zł. na środki ochrony indywidualnej dla personelu medycznego. Wsparcie finansowe wykorzystane będzie na zakup masek chirurgicznych oraz masek ze specjalnymi filtrami, fartuchów barierowych oraz ochronnych. Zapotrzebowanie na te materiały zostało oszacowane na okres kilku najbliższych tygodni. Oprócz wsparcia finansowego firma przekaże również produkty spożywcze na bieżące potrzeby personelu – lekarzy i pielęgniarek oraz pacjentów. Będą to m.in. napoje, musy i soki Tymbark i Kubuś, makarony Lubella, zupy Krakus, sosy i  dżemy Łowicz oraz suplementy diety Plusssz.

Maspex przekazał Zespołowi Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach dar wyjątkowy. To nie tylko i nie tyle środki finansowe oraz rzeczowe, ale wyraz solidarności, wsparcia i zrozumienia dla naszej, wymagającej pracy. Przekazana żywność zostanie wykorzystana w przygotowywaniu posiłków dla Pacjentów i Pracowników szpitala, środki finansowe przeznaczymy na zakup środków ochrony osobistej dla pracowników jednostki: lekarzy, pielęgniarek, ratowników, pracowników laboratoriów diagnostycznych i wielu innych. Dar, przekazany nam w okresie, w którym większość podmiotów gospodarczych będzie musiała zmierzyć się z szeregiem ryzyk i problemów we własnej działalności, jest tym bardziej cenny i stanowi wyraz, tak ważnego w trudnych chwilach, altruizmu. Dziękując firmie Maspex, wyrażam także wdzięczność wszystkim podmiotom, tym dużym, tym małym, a także osobom indywidualnym, za to, że dzięki maseczkom, przyłbicom, fartuchom, my, pracownicy szpitala w Wadowicach, nasze rodziny i nasi pacjenci otrzymujemy od Was poczucie bezpieczeństwa”powiedziała Barbara Bulanowska, Dyrektor Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach.

Dodatkowo w ramach lokalnego wsparcia Maspex przekaże swoje produkty spożywcze dla osób przebywających w zorganizowanych w naszym powiecie obiektach kwarantanny zbiorowej oraz dla osób starszych i samotnych będących w tym trudnym czasie pod opieką wadowickich instytucji, m.in. Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Starostwa Wadowickiego oraz Urzędu Miasta Wadowice. Produkty trafią do osób, które obecnie nie mogą wychodzić z domu i korzystać ze zorganizowanych posiłków oraz do osób starszych przebywających w pięciu Domach Pomocy Społecznej w powiecie.

Firma organizuje także wsparcie produktowe dla instytucji z regionów, gdzie znajdują się jej pozostałe zakłady produkcyjne, w tym: Fundacji Serce dla Serc Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łowiczu, stołówki łowickiego PCK oraz łowickiego sztabu WOŚP, który organizuje wolontariat, Banku Żywności w Olsztynie, Stowarzyszenia na rzecz Osób Niepełnosprawnych i ich Rodzin w Olsztynku organizującemu Warsztaty Terapii Zajęciowej, Dziennego Domu Seniora w Olsztynku, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Limanowej. Firma Lubella należąca do Maspeksu zaoferowała także wsparcie produktowe dla dwóch szpitali lubelskich – Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Bożego oraz Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1.

W akcję pomocy lokalnej włączają się, oprócz polskich spółek należących do Grupy Maspex, także jej firmy, które działają poza granicami naszego kraju. Wsparcia produktowego dla personelu w szpitalach udzielą oddziały Maspeksu działające na terenie Czech i Węgier, a zakład w Rumunii   przekaże sprzęt ochronny lokalnym szpitalom oraz 200 tys. produktów spożywczych dla personelu szpitali walczących z epidemią w tym kraju.   

W ubiegłym tygodniu w ramach ogólnopolskiej akcji, wadowicka firma przekazała ponad milion swoich produktów dla specjalnych szpitali zakaźnych – jednoimiennych w całej Polsce. W ramach tego działania produkty Maspeksu trafią do 21 szpitali – wszystkich szpitali zakaźnych jednoimiennych, w tym do Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu i Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.

Obecnie wszystkie zakłady Maspeksu w Polsce i za granicą, w tym zakład w Wadowicach, pracują w ruchu ciągłym i cały czas dostarczają żywność do sklepów. Firma wdrożyła rygorystyczne procedury, których celem jest zabezpieczenie pracowników oraz procesu produkcji i dostaw żywności.

Centrum Informacji / 26.03.2020