Wiadomości

Marzena Markowska została Redaktor Naczelną portalu Wasza Turystyka

 

Po nagłej śmierci Adama Gąsiora – Redaktora Naczelnego najważniejszego branżowego portalu waszaturystyka.pl jego zadania zostały powierzone dotychczasowa zastępczyni – Marzenie Markowskiej. 

waszaturystyka.pl Ambasadorem Promocji Turystyki

Portal internetowy waszaturystyka.pl jest liderowi rynku komunikacji w branży Turystycznej, który z powodzeniem działa na rynku medialnym już 10 lat. Jest on organizatorem Forum Promocji Turystycznej. To wyjątkowa taka konferencja na polskim rynku. Ponadto portal internetowy waszaturystyka.pl organizuje Galę Wasza Turystyka. Podczas tego wydarzenia wyróżnionych jest 100 najbardziej wpływowych osób w branży turystycznej w Polsce. W 20222 roku, Instytut Biznesu przyznał portalowi nagrodę „Ambasador Promocji Turystyki”.

Wydawcą branżowego portalu waszaturystyka.pl jest spółka Tour Hub, która też od lat organizuje konferencje  Forum Promocji Turystycznej. Teraz częścią merytoryczną tych wydarzeń będzie się opiekować Agnieszka Puszczewicz.

Śmierć Adama Gąsiora (5.02.2023) – Redaktora Naczelnego Waszej Turystyki była wielkim szokiem dla całego zespołu oraz całej branży turystycznej. Po pożegnaniu założyciela portalu i pomysłodawcy wielu inicjatyw, takich jak „Forum Promocji Turystycznej” czy „Lista 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce”, podjęto decyzje personalne, która mają zapewnić dalsze pomyślne realizowanie rozpoczętych przedsięwzięć. 

https://agencja-informacyjna.com/kultura/odszedl-adam-gasior-dziennikarz-turystyczny-z-pasja/

 

Marzena Markowska jest prezesem wydawnictwa Tour Hub i dotychczasowym zastępcą redaktora naczelnego Waszej Turystyki, Magazynu Wasza Turystyka i Magazynu Podróżniczego Wasze Podróże. Jest absolwentką w Instytutu Archeologii na Uniwersytecie Warszawskim. Przygodę z dziennikarstwem rozpoczęła podczas studiów. Była dziennikarką, a potem redaktorką prowadzącą w dwutygodniku branżowym „Wiadomości Turystyczne”. Potem przez ok. 2 lat publikowała artykuły na temat branży e-commerce w wydawnictwie Evigo. Od 2015 roku przez 3 lata była rzeczniczką prasową Polskiej Izby Turystyki. Jest autorką, razem z Adamem Gąsiorem , książki „Góry Słowacji”, wydanej przez wydawnictwo Pascal.

Zespół Waszej Turystyki wzmocni Agnieszka Puszczewicz, która zajmie się merytorycznym aspektem zbliżającego się XII Forum Promocji Turystycznej, zaplanowanego na 19 kwietnia 2023 we Hydropolis we Wrocławiu. Będzie ona odpowiedzialna za przygotowanie ostatecznego programu wydarzenia oraz razem z Marzeną Markowską będzie moderowała konferencję.

Dr Agnieszka Puszczewicz w latach 2017-2022 była dyrektorem Przedstawicielstwa Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce. Jest absolwentką Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego Krakowie, Wydziału Handlu Zagranicznego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz London School of Public Relations. Doktorat z nauk politycznych („Proces integracji Chorwacji z Unią Europejską” obroniła na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Praca dyplowa została opublikowana przez Wydawnictwo Naukowe Grado. Jej wielką pasją są państwa wchodzące w XX wieku w skład Socjalistycznej Federacyjnej Republiki Jugosławii (Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Czarnogóra, Kosowo, Macedonia, Słowenia, Serbia) – ich historia, kultura i teraźniejszość. Z Chorwacją związana jest zawodowo oraz prywatnie od 1995 roku. Była m. in. właścicielką chorwackiego Biura Podróży Ilijada Ma uprawnienia przewodnika miejskiego na dwa chorwackie województwa splitsko-dalmatinskie (m.in. Split, Trogir) oraz sibensko-kninskie (m.in. Sibenik, PN Krka). Posiada wieloletnie doświadczenie w turystyce nabyte w sektorze prywatnym zarówno w Polsce, jak i w Chorwacji. W 2021 roku, na Liście 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce, Agnieszka Puszczewicz znalazła się na 23. miejscu. 

XII Forum Promocji Turystycznej w kwietniu 2023 r.

„Zamierzamy dalej rozwijać portal waszaturystyka.pl, gazetę „Wasze Podróże”, „Wasza Turystyka”, Forum Promocji Turystyki, Gale „Lista 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce” i wspierać Akademię Liderek Turystyki. – Deklaruje Marzena Markowska – prezes spółki  Tour Hub. – „To są inicjatywy Adama Gąsiora , którego z nami już nie ma, ale okazały się, że są świetne pomysły, przydatne brany i przez nią zaakceptowane. Wszystkie  projekty będą realizowane z pełnym zaangażowaniem i energią. W zespole „Waszej Turystyki” nadal najważniejsze będą kreatywność, rzetelność, wysoki poziom merytoryczny i ścisła współpraca z branżą. Choć dotknęła nas tragedia, nie poddajemy się i działamy dalej w dotychczasowym trybie.” – Oświadcza Marzena Markowska – prezes spółki  Tour Hub.

 „Jestem zaszczycona, że dołączyłam do zespołu Wasza Turystyka i będę mogła wspierać  realizację tego wyjątkowego projektu jaki jest Forum Promocji Turystyki i z którym, poprzez moje poprzednie miejsce pracy, byłam związana od wielu edycji.” – Wyjaśnia komentuje Agnieszka Puszczewicz. – „Dołożę wszelkich starań, aby XII Forum Promocji Turystycznej, zaplanowanego na 19 kwietnia 2023 we Hydropolis we Wrocławiu było nowym udanym wydarzeniem o ciekawym i merytorycznym programie. Konferencja jest wydarzeniem, które w wyjątkowy sposób integruje branżę turystyczną – powinno tak pozostać i w przyszłości.” –Uważa Agnieszka Puszczewicz.

„Agnieszka Puszczewicz cieszy się zaufaniem i ogromną sympatią, cenię ją jako eksperta, bardzo doświadczoną w branży osobę o ogromnej wiedzy.” – Wyjaśnia Marzena Markowska – prezes spółki  Tour Hub. – „Adam Gąsior także cenił Agnieszkę Puszczewicz i wierzę, że w pełni poparłby decyzję o nawiązaniu z Nią współpracy przy Forum Promocji Turystyki. Jestem przekonana, że nasz projekt i program konferencji są w dobrych rękach.” – Uważa Marzena Markowska – prezes spółki Tour Hub.

Portal Informacyjny /DEC/ 23.02.2023