Wiadomości

Lux Med zaszczepi olimpijczyków

Lux Med podjął się zrealizować program szczepień przeciw korona wirusowi SARS-CoV-2 wśród polskich sportowców przed Igrzyskami Olimpijskimi, które odbędą się w Tokio w 2021 roku. Grupa od wielu lat jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i aktywnie wspiera ich m.in. w przygotowaniach do międzynarodowych imprez sportowych.

Zasoby szczepionki są różne na całym świecie i nie wszyscy mają do niej jednakowy dostęp, dlatego Międzynarodowy Komitet Olimpijski zdecydował, że szczepienie przeciw wirusowi SARS-CoV-2 nie będzie warunkiem udziału w igrzyskach olimpijskich. Jednak, decyzją polskich władz państwowych, wszyscy członkowie kadry będą mieli dobrowolną możliwość przyjęcia szczepionki. Szczepienia odbędą się w placówkach Grupy Lux Med.

„Od wielu lat jesteśmy dumnym partnerem medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego – jako Grupa Lux Med zawsze będziemy wspierać sportowców, dlatego przeprowadzimy dla nich program szczepień. Chcemy to zrobić jak najszybciej, by nasza kadra miała jak najlepsze warunki do bezpiecznych treningów i reprezentacji naszego kraju na igrzyskach w Tokio w Japonii.” – Deklaruje Anna Rulkiewicz – Prezes Grupy Lux Med. Szczepienia obejmą nie tylko kadrę olimpijską, ale również całą obsługę trenerską. Łącznie z zespołu olimpijskiego zaszczepionych zostanie ponad 1.000 osób.

„Priorytetowo traktujemy zdrowie i bezpieczeństwo zawodników. Polski Komitet Olimpijski chce zapewnić swoim sportowcom jak najbardziej komfortowe warunki. Chce by polscy sportowcy byli zdrowi i bezpieczni oraz odporni na ryzyko ciężkiej choroby COVID-19. Dzięki Grupie Lux Med, która jest partnerem Polskiego Komitetu Olimpijskiego sportowcy będą mogli się skupić na zdobyciu jak największej liczby medali.” – Przekonuje Andrzej Kraśnicki – Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Lux Med od początku działania Narodowego Programu Szczepień bierze w nim aktywny udział. Grupa wykonała blisko 65.000 szczepień w ponad 50 punktach w całej Polsce.

Grupa Lux Med jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Grupa Lux Med zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2.200.000 pacjentów. Do ich dyspozycji jest ponad 260 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, w tym placówki ambulatoryjne, diagnostyczne i szpitale, a także ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny oraz ponad 2.600 poradni partnerskich. Firma zatrudnia ponad 17.500 osób, w tym ponad 7000 lekarzy i 4.000 wspierającego personelu medycznego. Grupa Lux Med jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Portal Informacyjny /ART/ 14.04.2021