Wiadomości

Lux Med i Szkoła Główna Handlowa razem

 

Grupa Lux Med i Szkoła Główna Handlowa z Warszawy (SGH Warsaw School of Economics) nawiązały współpracę partnerską. Potwierdza to pamiątkowa tabliczka w gmachu głównym uczelni przy al. Niepodległości.

Podczas uroczystości przystąpienia Grupy Lux Med do grona partnerów Szkoły Głównej Handlowej, obie strony podkreślały gotowość i otwartość na wzajemną współpracę oraz transfer wiedzy, z dużym naciskiem na społeczną odpowiedzialność biznesu, która zarówno dla Anny Rulkiewicz prezes Lux Med, jak również rektora Piotra Wachowiaka rektora Szkoły Głównej Handlowej jest bardzo istotnym zagadnieniem.

Szkoła Gówna Handlowa w Warszawie i Lux Med mają te same cele, takie jak budowa innowacyjnej przedsiębiorczości, wspieranie utalentowanych młodych osób oraz społeczna odpowiedzialność biznesu. To nas łączy. Czeka nas wiele wspólnych inicjatyw.” – Uważa Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux Med.

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi, gdyż do naszego Klubu Partnerów Szkoły Głównej Handlowej wstąpiła sieć zakładów opieki zdrowotnej Lux Med, która jest dla nas bardzo ważna zarówno z punktu widzenia i gospodarczego jak i z punktu widzenia społecznej odpowiedzialności biznesu. Witamy Grupę Lux Med bardzo serdecznie w naszej rodzinie Szkoły Głównej Handlowej i liczymy na doskonałą współpracę. Wierzę, że będziemy mogli zrealizować wspólnie wiele projektów, szczególnie tych społecznych.” – Komentował Piotr Wachowiak, rektor Szkoły Głównej Handlowej.

„Bardzo się cieszę na współpracę ze Szkołą Główną Handlową. Jest to najlepsza ekonomiczna uczelnia i czujemy się zaszczyceni, że staliśmy się jej Partnerem. Myślę, że wymiana wiedzy i doświadczenia przyda się zarówno Szkole Głównej Handlowej jak i Grupie Lux Med. Chcemy razem wychowywać i kształcić młode pokolenie. Myślę, że Szkoła Główna Handlowa ma ogromny potencjał kreatywności, który możemy również współtworzyć i dzięki temu kreować różne rozwiązania przydatne dla polskiego społeczeństwa, przede wszystkim dla polskiej młodzieży. Lux Med. jako największa prywatne organizacja medyczna czujemy się odpowiedzialni za to, co dzieje się w Polsce i w naszym życiu gospodarczym. Myślę, że to partnerstwo będzie wartością dodaną dla wszystkich Polaków.” – Uważa Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux Med.

Klub Partnerów Szkoły Głównej Handlowej powstał w 1998 roku jako wspólna inicjatywa polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw oraz władz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i ówczesnej rektor Janiny Jóźwiak.

Wszyscy członkowie klubu razem i osobno, realizując swoje strategie biznesowe, współpracują ze Szkołą Główną Handlową w minimum czterech obszarach: employerbranding i rekrutacja, edukacja i nauka, wzmacnianie potencjału SGH oraz projekty społeczne.

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie została założona w 1906 roku jako Prywatne Kursy Handlowe Męskie Augusta Zielińskiego. Jest to najstarsza uczelnia ekonomiczna w Polsce, a zarazem jeden z wiodących uniwersytetów ekonomicznych w Europie. Co roku mury uczelni opuszcza ponad 2.800 nowych absolwentów. Statystycznie co trzeci ekonomista w Polsce w XX wieku był absolwentem tej uczelni.

Grupa Lux Med jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie.

Grupa Lux Med zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2.200.000 pacjentów. Do ich dyspozycji jest 240 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, w tym placówki ambulatoryjne, diagnostyczne i szpitale, a także ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny oraz ponad 2.600 poradni partnerskich. Lux Med zatrudnia ponad 16.000 osób, około 7.000 lekarzy i 4.000 wspierającego personelu medycznego.

Grupa Lux Med jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Portal Informacyjny /DEC/ 15.10.2020