Wiadomości

Luksusowa Marka Roku 2022 – bardzo prestiżowa nagroda

 

Luksus jest rzeczą wyjątkową – stanowi świadectwo wyjątkowości i jakości. Dotyczy usług i produktów premium. Z pewnością zawsze chodzi o ekskluzywne dobro. Od 2010 roku w Polsce jest przyznawana nagroda Luksusowa Marka Roku.

 

Luksusowa Marka Roku po raz trzynasty

 

Trzynasta edycja uroczystości przyznania nagród Luksusowa Marka Roku i poprzedzające ją Targi Luksusu to jedyne w Polsce wydarzenie gromadzące czołowych przedstawicieli sektora premium z kraju i zagranicy. Uhonorowanie prestiżowymi statuetkami stanowi uznanie dla dotychczasowych osiągnięć i motywacja do dalszego rozwoju przedsiębiorstwa i otwarcie do współpracy z innymi luksusowymi markami i przedsiębiorstwami.

 

„Kilkanaście lat temu pomyślałem sobie, że warto byłoby stworzyć swoisty przewodnik po luksusie.” – Wyjaśnia Mariusz Pujszo – pomysłodawca nagrody Luksusowa Marka Roku. – „Chodzi o empiryczne zrozumienie pojęcia luksus – takiego do którego się dąży lub pragnie utożsamiać. Jeśli chodzi o Targi Luksusu i galę Luksusowa Marka Roku – to chodzi o stworzenie wydarzenia, w którym ludzie wrażliwi na jakość, wyjątkowość i piękno będą mogli się poznać, spotkać i porozmawiać, wymienić wiedzą, wrażeniami, pomysłami.” – Twierdzi Mariusz Pujszo – pomysłodawca nagrody Luksusowa Marka Roku.

 

„Rynek dóbr luksusowych, określany jako Fashion & Luxury obejmuje takie kategorie jak: ubrania i akcesoria, biżuteria i zegarki, kosmetyki i perfumy, samochody, hotele, prywatne samoloty, podróże w kosmos, luksusowe rejsy, meble i jachty.” – Przypomina Juliusz Bolek – Przewodniczący Rady Dyrektorów Instytut Biznesu. – „Z raportu Global Fashion & Luxury Private Equity and Investors Survey 2022 przygotowanego przez Deloitte wynika, że globalny rynek F&L został w 2020 roku wyceniony na prawie 599.000.000.000 dol. Nie uwzględnia on jednak wielu drobnych dóbr luksusowych takich jak czekoladki, perfumy, kosmetyki, suplementy diety, opieka medyczna, artykuły gospodarstwa domowego, edukacja, sprzęt radiowo-telewizyjno-nagłaśniający, Nieruchomości, wyjątkowe usługi takie jak kulinaria, występy artystów, koncerty czy dzieła sztuki itp.” – Zwraca uwagę Juliusz Bolek – Przewodniczący Rady Dyrektorów Instytut Biznesu, który zasiada w Kapitule Nagrody Luksusowa Marka Roku.

 

 

Targi Luksusu to jedyne takie wydarzenie w Polsce poświęcone segmentowi premium rynku handlowo-usługowego. Prezentują się na nich czołowe, luksusowe marki z Polski i ze świata. Na Targach Luksusu partnerzy wydarzenia, laureaci oraz goście Luksusowej Marki Roku prezentują swoje usługi i produkty na swoich stoiskach. Jest to wyjątkowa okazja do przedstawienia przedsiębiorstwa jego oferty elitarnemu gronu. Przy okazji jest możliwość do nawiązywania nowych kontaktów biznesowych i zwrócenia uwagi rzeczywistych klientów.

 

Wieczorem podczas uroczystej Gali Luksusowa Marka Roku uczestnicy wydarzenia spotkają się w przyjaznej i spontanicznej atmosferze, która sprzyja nawiązywaniu bliższych relacji i wspólnej zabawie. Uroczystość uświetniają występy artystów – do tej pory na Galach Luksusowa Marka Roku występowały m.in. zespoły muzyczne, soliści, a nawet magicy.

 

Główną nagrodą przyznawana podczas uroczystości jest Luksusowa Marka Roku. Otrzymują ją marki i przedsiębiorstwa, które w ostatnim roku osiągnęły największe uznanie wyjątkowo wymagających klientów. Laureatami Konkursu Luksusowa Marka Roku zostały takie marki jak m.in. Dr Irena Eris, Volvo, Braun, Hilton Hotels & Resorts, Ewa Minge, Ferrari, Samsung czy Oshee.

 

Instytut Biznesu przyznał nagrody „Ambasador” i „Certyfikaty Jakości”

 

Podczas uroczystej Gali Luksusowa Marka Roku są przyznawane także nagrody specjalne takie jak: Super Luksusowa Marka Roku (prestiżowe wyróżnienie dla wyjątkowych marek), Najwyższa Jakość Roku (jej otrzymanie potwierdza rzetelność i jakość usług/produktów. Przyznawana jest markom najwyżej ocenianym przez konsumentów), Twórca Polskiego Rynku Dóbr Luksusowych Roku (nagroda specjalna wręczana osobowościom kreującym luksus i piękno na rodzimym rynku), Innowacje Roku (wyróżnienie dla marek, które zaprezentowały wybitną innowacyjność swojego przedsiębiorstwa i wyznaczyły nowe trendy w swojej branży); Wizjoner Roku (statuetka dla twórców śmiałych planów i idei).

 

Na Gali Luksusowa Marka Roku i poprzedzających ją Targach Luksusu gromadzą się najważniejsi przedstawiciele segmentu Premium. To wydarzenie jest wyjątkową szansą do nawiązania interesujących kontaktów i promowania własnej działalności biznesowej. Wsparcie znanych i cenionych marek pozwala dzięki efektowi synergii znacznie łatwiej zaistnieć na rynku, dotrzeć do szerszego grona odbiorców i zaprezentować swój potencjał innowacyjny. Sprzyja temu również obecność licznych mediów oraz znanych osobowości ze świata show-biznesu.

 

Dzięki własnemu stoisku na Targach Luksusu partnerzy i laureaci mogą skutecznie promować swoją działalność, a nawet prowadzić sprzedaż bezpośrednią. Stoiska te są czynne przez cały czas trwania wydarzenia, a materiały promocyjne wystawców trafiają do toreb rozdawanych każdemu uczestnikowi.

 

Optymiści łącznie się!

 

W 2022 roku Nagroda Luksusowa Marka Roku będzie przyznawana po raz trzynasty. Cieszy się ona obecnie już dużym prestiżem. Nagroda daje jasny sygnał potencjalnym klientom marki. Wielu dotychczasowych laureatów przyznaje, że informacji o otrzymaniu nagrody Luksusowa Marka Roku wyraźnie wpłynęło na wzrost sprzedaży.

 

XIII Gala Luksusowej Marki Roku odbędzie się w poniedziałek 21 listopada 2022 r. w luksusowym hotelu Renaissance w Warszawie. Adres do zgłaszania kandydatur na luksusową markę roku: https://luksusowamarkaroku.pl/zglos-luksusowa-marke-roku/. Więcej informacji na temat potencjalnych korzyści oraz możliwości zostania partnerem wydarzenia można znaleźć pod adresem: www.luksusowamarkaroku.pl

 

Portal Informacyjny, /DEC/ 25.09.2022