Wiadomości

Kalendarz biznesowy i od Św. Mikołaja

 

Kalendarz to pomoc w rachubie czasu. Dziś potrzebują go wszyscy, choćby po to by wiedzieć kiedy są zamknięte sklepy, albo ruchome święta. Współcześnie wiele osób wybiera kalendarze cyfrowe, jednak wielki urok, wartości reklamową i nowe funkcje posiadają też kalendarze tradycyjne.

W Polsce obowiązuje kalendarz gregoriański, wprowadzony w życie 15 października 1582 przez papieża Grzegorza XIII i oparty na długości roku zwrotnikowego.

Historycznie wyróżnia się kalendarze słoneczne (np. gregoriański, juliański, maja, aztecki, irański, republikański, szwedzki czy słowiański) i księżycowo-słoneczne (np.: egipski, indyjskie, tamilski, bengalski, dżinijski, buddyjski: cejloński, birmański, tajski, kambodżański, laotański, jawajski, chiński, japoński, koreański, wietnamski, mongolski, tuwijski, słowiański czy tybetański) i słoneczne (np. starogrecki, rzymski, babiloński, żydowski, muzułmański czy słowiański).

Współcześnie wiele osób używa kalendarzy cyfrowych, które są zainstalowane w komputerach, smartfonach czy telefonach.

Jednak kalendarze papierowe mają nadal swój wielki urok. Przede wszystkim dla użytkowników ważne są funkcje estetyczne, których kalendarze cyfrowe nie mogą spełniać. W tym przypadku najlepiej sprawdzają się kalendarze ścienne jedno lub wieloplanszowe, które dekorują ściany biur i mieszkań. Bardzo praktyczne i cenione są publikacje, które podczas jednej odsłony prezentują miesiące miniony, aktualny i przyszły.

Wydawnictwo Eurograf, które jest liderem w produkcji kalendarzy książkowych, proponuje inne, bardzo przydatne kalendarze dla biznesu i osób, które chcą się rozwijać. W ofercie są kalendarz coachingowy czy lidera, biznesowy.

„Kalendarz może być inwestycją w siebie, zespól, współpracowników czy relacje z klientami.” – Wyjaśnia Marzena Baranowska, szefowa Wydawnictwa Eurograf. – „Nowoczesny, biznesowy kalendarz może stanowić stanowić transfer wiedzy, który odbywa się niejako przy okazji, „małymi krokami”. Wiadomości i pożyteczne informacje są dawkowane w cyklach, dziennych, tygodniowych lub miesięcznych.”

„Kalendarz książkowy to ciągle jest bardzo dobry upominek dla współpracowników i klientów.” – Uważa Juliusz Bolek – Przewodniczący Rady Dyrektorów Instytutu Biznesu. – Koszt takiego prezentu jest niewielki, a korzyści mogą być ogromne, albowiem, kalendarz może „pracować” na rzecz obdarowującego przez ponad rok, nie ma żadnego innego tak spersonalizowanego, efektywnego i długoterminowego nośnika reklamy.”

Centrum Informacji 18-12-06 /JUZ/