Wiadomości

Jak skutecznie wprowadzić opłatę turystyczną?

 

W trakcie  Targów Turystycznych TT Warsaw 2018 odbędzie się debata „Opłata turystyczna – jak skutecznie wprowadzić ją w Polsce” prowadzona przez Adama Gąsiora, Redaktora Naczelnego portalu WaszaTurystyka.pl.

Eksperci i uczestnicy debaty porozmawiają o tym, jak powinno się wprowadzić w Polsce opłatę turystyczną i jakie byłyby zalety jej wprowadzenia.

– „Najwyższy czas znieść opłatę klimatyczną w polskich miejscowościach – w większości miejsc nazwa „klimatyczna” brzmi jak kiepski żart. Opłata turystyczna w całym kraju mogłaby natomiast przynieść wielkie pieniądze na rozwój turysytyki. Najwyższa pora wprowadzić w Polsce opłatę turystyczną. Od każdego noclegu na terenie całej Polski. – mówi Adam Gąsior, Redaktor Naczelny portalu WaszaTurystyka.pl.

Debata organizowana przez portal WaszaTurystyka.pl  podpowie również dokąd powinny być kierowane uzyskane z opłaty turystycznej pieniądze i jak powinny być one dzielona. Nie zabraknie również informacji jak opłata funkcjonuje i wpływa na rozwój turystyki w innych krajach europejskich.

W debacie udział wezmą m.in.: prof. Jacek Borzyszkowski, Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku; Jarosław Lichacy, prezes Ogólnopolskiego Porozumienia Lokalnych Organizacji Turystycznych; Daniel Lisak, kierownik Biura Krynickiej Organizacji Turystycznej; Marcin Mączyński, Sekretarz Generalny i wiceprezes IGHP; Agnieszka Puszczewicz, dyrektor biura Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej; Wioletta Samborska, dyrektor Biura Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miasta Wrocław; Agnieszka Sikorska, dyrektor Śląskiej Organizacji Turystycznej; Izabela Stelmańska, wicedyrektor Departamentu Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego; Justyna Przekopiak, dyrektor Departamentu Podatków Sektorowych, Lokalnych oraz Podatku od Gier w Ministerstwie Finansów. Moderatorem będzie Adam Gąsior, Redaktor Naczelny portalu WaszaTurystyka.pl

Debata odbędzie się 23 listopada 2018 r. w trakcie Targów Turystycznych TT Warsaw w Pałacu Kultury i Nauki w Sali Mickiewicza o godzinie 10:30.

Centrum Informacji /TSE/ 16.11.2018