Wiadomości

Hanna Bakuła otworzyła galerię sztuki

 

15 marca 2021 r. została otwarta wirtualna galeria sztuki znanej artystki Hanny Bakuły. Teraz można obejrzeć i kupić zarówno nowe, jak i dotąd nieeksponowane jej prace.

 

 

W wirtualnej galerii sztuki Hanny Bakuły dostępne są m.in. sygnowane inkografie i oryginały akwareli oraz oryginalne pastele: pejzaże, kwiaty i portrety. Miłośnicy książek artystki będą mogli kupić wybrane tytuły jak „Gar anonim czyli z kim jeść”, „Poradnik astrologiczny jak stracić przyjaciół”, „Seks teoria i praktyka”, „Singielka i Otello na zakręcie”, „Świat Hani Bani” czy „Wnuczkożona czyli jak utrzymać laskę”. Zainteresowani otrzymają publikacje z autografem i dedykacją.

Wirtualna galeria sztuki Hanny Bakuły proponuje też inkografie znaków zodiaku, pochodzące z bestsellerowego poradnika astrologii pozytywnej ,,Jak zyskać przyjaciół”. Do każdej grafiki są dołączone oryginalne opisy z książki wraz z autografem artystki. Hanna Bakuła udostępniła w swojej galerii również unikalną galerię portretów, wśród których znalazły się portrety znanych osób i przyjaciół artystki: Agnieszki Osieckiej, Kory, Agaty Passent, Izabeli Jarugi, Jolanty Kwaśniewskiej czy Niny Terentiew. Korzystając z wirtualnej galerii sztuki Hanny Bakuły można zamówić wyjątkowy portret człowieka lub zwierzęcia. Cena za pracę wynosi 4.000 zł. Wszystko jest dostępne pod adresem galerii:

https://galeriahannybakuly.pl/

Hanna Bakuła to znana i kontrowersyjna artystka. Jest malarką, pisarką i publicystką. Ukończyła Wydział Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

W latach 1981-89 mieszkała w Stanach Zjednoczonych, gdzie zdobyła wiele prestiżowych nagród, m. in. jest również laureatką Festiwalu Malarzy Słowiańskich w Nowym Jorku.

Projektowała kostiumy i scenografię do spektaklu off-Broadway wyróżnionego, przez „New York Times”. Rysowała portrety pastelą. Za te prace, przez krytyków, została okrzyknięta „Witkacym w spódnicy.”

 

Już nie ma autorytetów, są celebryci

 

Po powrocie do Polski rozpoczęła stałą współpracę z miesięcznikami „Playboy” i „Uroda”, do których pisała felietony przez 17 lat  Współpracowała przez 8 lat z „Dziennikiem Łódzkim”. W 1995 roku zaprojektowała kostiumy do opery „Carmen” w warszawskiej Operze Narodowej. Ostatnio artystka rysuje pastelowe pejzaże i maluje olejne obrazy związane z kartami tarota, a jej Firma Portretowa działa bez przerwy. Powróciła również do robienia swoich słynnych rzeźb ceramicznych.

Wydała 25 książek, z których aż 12 trafiło na listy przebojów. Najbardziej znane tytuły to „Jak stracić przyjaciół i Jak zyskać przyjaciół – poradniki astrologiczne”, „Instrukcja obsługi” (zbiór osobistych ankiet stu znanych osób”, Bandana poradnik dla młodzieży”, „Seks na kredyt – felietony z Playboya”, „Ostatni Bal. Listy do Agnieszki Osieckiej” (wspomnienia z niezwykłej przyjaźni), „Idiotka. Powieść o Nowym Jorku”, Tajski masaż – zbiór nowojorskich opowiadań”, „Świr Nowojorski – album o punkach z lat 80., na Manhattanie”, „Hazardzistka” (kultową powieść o artystach z czasów Gierka”.

 

W 1997 roku ufundowała imienną Fundację Hanny Bakuły, a w 1999 roku powstał przy niej Klub Kobiet. Fundacja zajmuje się pomocą dzieciom z domów dziecka w Kielcach i na Gołotczyźnie. Co roku Fundacja organizuje Festiwal Muzyki Franciszka Schuberta w Warszawie z udziałem najwybitniejszych europejskich artystów. Hanna Bakuła jest soft-feministką popierającą kobiety i ich działania.

 

https://agencja-informacyjna.com/kultura/juliusz-erazm-bolek-sen-pelen-ciebie/

Portal Informacyjny /ART/ 23.03.2021