Wiadomości

Fox’s i Rocky zmieniają właściciela

 

Belgijska spółka holdingowa CTH należąca do Pana Giovanniego Ferrero, zawarła ostateczną umowę, na mocy której przejmie od Northern Food Grocery Group Limited (NFGG) przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją ciastek marki Fox’s i marki własnej sprzedawcy detalicznego, w tym umowy z kilkoma klientami z długoterminowymi relacjami.

Northern Food Grocery Group to producent luksusowych ciastek, między innymi marki Fox’s i Rocky, wśród wielu innych, prestiżowych i lubianych marek. Historia przedsiębiorstwa w Wielkiej Brytanii na rynku ciastek sięga roku 1853. Northern Food Grocery Group ma bogatą tradycję i jest znaną konsumentom marką o wiodącej pozycji we wszystkich segmentach kategorii ciastek. Producent jest spółką zależną Boparan Holdings Limited z siedzibą w Wielkiej Brytanii.

Sprzedawana działalność wygenerowała w ciągu ostatnich 12 miesięcy sprzedaż na kwotę około 157.000.000 funtów brytyjskich. W ramach transakcji CTH, spółka należąca do Ferrero, przejmie dwa zakłady produkcyjne w Kirkman i Batley. Przejęcie ma umożliwić zwiększenie udziału w kategorii luksusowych ciastek premium, w kontekście do wcześniejszej transakcji, w wyniku której nabyła marki ciastek Delacre oraz Grupy Kelsen. Sfinalizowanie transakcji spodziewane jest w najbliższych miesiącach, z zastrzeżeniem spełnienia normalnych warunków i uzyskania pozwoleń organów regulacyjnych.

Portal Informacyjny /DEC/ 9.10.2020