W 2019 r. Grupa Ferrero przystąpiło do globalnego porozumienia „New Plastics Economy Global Commitment” zainicjowanego przez Fundację Ellen MacArthur, we współpracy z Organizacją Narodów Zjednoczonych. Organizacja uczestniczy w działaniach inicjatywy na rzecz gospodarki obiegu zamkniętego tworzyw sztucznych „New Plastics Economy”.
Grupa Ferrero przedstawiła najnowsze informacje na temat swojego zobowiązania, w wyniku którego do 2025 roku 100 proc. opakowań będzie nadawać się do ponownego użycia, powtórnego przetworzenia lub kompostowania. Koncern dołącza do grupy wiodących przedsiębiorstw z całego łańcucha wartości tworzyw sztucznych, które opowiadają się za wspólną wizją gospodarki obiegu zamkniętego tworzyw sztucznych, które nigdy nie stają się odpadem ani zanieczyszczeniem.
Kluczowe znaczenie dla inicjatywy „New Plastics Economy” ma współpraca pomiędzy przedsiębiorstwami działającymi w ramach całego łańcucha wartości, mająca na celu opracowanie rozwiązań na wielką skalę. Ferrero będzie odgrywać aktywną rolę w inicjatywie „New Plastics Economy”, pracując nad wspólnymi projektami badawczo-rozwojowymi i innowacyjnymi, w tym również podejmując wysiłki na rzecz dalszego wspierania przejścia na system gospodarki obiegu zamkniętego tworzyw sztucznych.
Ferrero dołączyło też do „4evergreen” – sojuszu przedsiębiorstw, który ma na celu zwiększenie udziału opakowań na bazie włókien w zrównoważonej gospodarce obiegu zamkniętego opakowań, która minimalizuje wpływ na klimat i środowisko. W ramach sojuszu „4evergreen” Ferrero zaangażuje się i nawiąże współpracę z przedstawicielami branży z całego łańcucha wartości opakowań na bazie włókien, od producentów papieru i tektury po producentów opakowań, właścicieli marek i sprzedawców detalicznych, dostawców technologii i materiałów, aż po firmy zajmujące się sortowaniem i zbiórką odpadów.