Wiadomości

Europejskie serce Huawei

 

„Polska to dla Huawei ważny rynek z dużym potencjałem Rozwoju”. – Stwierdził podczas XVIII Sympozjum Świata Teleinformatyki i Infrastruktury w warszawskim hotelu Arche Tonny Bao, Prezes, dyr. zarządzający Huawei Polska. – „Implementowanie sieci 5G w Polsce, będziemy przeprowadzać odpowiednio przekształcając, rozszerzając parametry i dostępność dotychczasowej sieci 4G”. Informuje Opinie.kurer365.pl .

 

„Jesteśmy też obecni praktycznie na wszystkich kontynentach; w Europie nasza pozycja jest szczególnie silna w Wielkiej Brytanii i w Niemczech”. – Poinformował Tonny Bao, Prezes, dyr. zarządzający Huawei Polska.

Wśród znaczących sektorów, w których operuje zarządzana przez niego koncern w Polsce wskazał m. in. sektor bankowy, energetyczny, telekomunikacyjny i administrację czy li strategiczne obszary funkcjonowania państwa. Do priorytetów rozwoju Huawei w Polsce należą także inwestycje w rozwój sieci 5G w ramach strategii przyjętej przez resort cyfryzacji.

 

„Polska jest dla nas ważna, bo leży w centrum Europy i jest jednym z 28. krajów członkowskich Unii Europejskiej”. – Wyjaśnił Tonny Bao, Prezes, dyr. zarządzający Huawei Polska. – „To jeden z pierwszych krajów w Europie, gdzie rozpoczęliśmy działalność. Implementowanie sieci 5G w takim kraju, jak Polska, będzie przede wszystkim polegać na przeprowadzaniu na drodze ewolucyjnej przekształcania dotychczasowej sieci 4G. Rozwój 5G z naszego punktu widzenia to nie kwestia kosztów, lecz czasu”.

 

Tonny Bao
Tonny Bao

 

W przekonaniu Tonny’ego Bao, Prezesa, dyr. zarządzający Huawei Polska jednym z głównych zagadnień jego koncernu nie tylko w Polsce, ale praktycznie wszędzie na świecie, gdzie funkcjonuje, jest cyberbezpieczeństwo.

– „W pierwszym rzędzie chodzi nam o zapewnienie jego odpowiedniego poziomu w Internecie”. – Zauważył prezes Huawei Polska. – „Umiemy dostosować naszą działalność, tak, by spełniać normy cyberbezpieczeństwa w każdym kraju, gdzie jesteśmy. Traktujemy to priorytetowo. To nie ulega żadnej wątpliwości.

 

„Zapewnianie odpowiedniego poziomu cyberbezpieczeństwa wszędzie tam, gdzie się pojawiamy, stanowi istotną część ekosystemu, w jakim działamy”. – Wyjaśnił Tonny Bao, Prezes, dyr. zarządzający Huawei Polska. – „Mamy w końcu dostęp do wielu danych. Musimy, w związku z tym, przestrzegać istniejących rekomendacji, ze strony Komisji Europejskiej, na temat zabezpieczania tych danych, tak, by nie były wykorzystywane w niewłaściwy sposób zarówno przez nas, jak i naszych partnerów”. – Zapewnił na zakończenie prezes Huawei Polska.

 

Centrum Informacji, /IWK/ Wiadomości Gospodarcze, 19-04-04