Ekspresowe badania COVID-19 w Porcie Lotniczym w Modlinie

 

Ruszył Punkt Wymazowy COVID-19 Synevo dla pasażerów Lotniska Warszawa/Modlin. Będzie czynny przed wylotami do Królestwa Niderlandów, które wymaga od pasażerów przedstawienia przewoźnikowi negatywnego wyniku testu. W planach lotniska jest rozszerzenie współpracy, a także możliwość przeprowadzania testów dla przylatujących pasażerów.

 

W specjalnym Punkcie Wymazowym COVID-19 Synevo w Porcie Lotniczym Warszawa/Modlin, pobierany będzie materiał do badań antygenowych oraz badań metodą RT-PCR w kierunku COVID-19. Punkt Wymazowy zlokalizowany jest na Parkingu 1 przed wejściem do terminalu – odloty.

 

Nowy start polskich lotnisk

 

Wymazy pobierane będą w poniedziałki i piątki od północy do godz. 5:00 przed lotami do Eindhoven. Wszyscy podróżni udający się do Królestwa Niderlandów są zobowiązani do przedstawienia przewoźnikowi negatywnego wyniku testu antygenowego na COVID-19 wykonanego do 4 godzin przed odlotem. Cena testu antygenowego wynosi 180 zł, natomiast testu wykonywanego metodą RT-PCR 450 zł.

 

Wyniki testu antygenowego będą wydawane na miejscu, maksymalnie w ciągu 1 godziny od momentu pobrania – w języku polskim i angielskim, zarówno w formie papierowej jak i elektronicznej. W przypadku wyniku online pacjent otrzyma wiadomość SMS z kodem dostępu. Z uwagi na procedury bezpieczeństwa płatność za test odbywać się będzie tylko bezgotówkowo.

 

Osoby, które chcą skorzystać z możliwości badania, przed pobraniem powinny być godzinę nad czczo, nie powinny myć zębów, stosować płynów do płukania jamy ustnej, ani używać gumy do życia oraz nie korzystać z żadnych tabletek na gardło.

 

Mazowiecki Port Lotniczy w pandemii

 

„Z powodu globalnego rozprzestrzenienia się koronawirusa SARS-CoV-2 cywilny ruch pasażerski niemal przestał istnieć, a z nieba zniknęły miliony lotów. Ruch w Polsce cofnął się do poziomu notowanego wcześniej w Polsce 15 lat temu.” – Opowiada Leszek Chorzewski – Prezes Zarządu MPL Warszawa/Modlin. – „Jako branża z dużą nadzieją patrzymy na globalne efekty szczepień przeciwko COVID-19. Ta pandemia, podobnie jak zamachy terrorystyczne z 2001 roku, na zawsze zmienią usługi lotnicze. Nowe standardy bezpieczeństwa na lotniskach stają się już codziennością. Dlatego uruchomiliśmy na naszym lotnisku punkt, w którym można w ekspresowym czasie zrobić testy na COVID-19.” – Wyjaśnia Leszek Chorzewski – Prezes Zarządu MPL Warszawa/Modlin

 

W niedalekiej przyszłości Port Lotniczy Warszawa/Modlin planuje zwiększenie ilości godzin, w których będzie można korzystać z punktu przed odlotem z lotniska, a także wprowadzić możliwość robienia testów dla pasażerów przylatujący do Modlina. Lotnisko także cały czas dostosowuje swoją infrastrukturę by zapewnić najwyższe możliwe środki bezpieczeństwa pasażerom. Powstały m. in. wydzielone strefy do pomiaru temperatury oraz wypełniania kart lokalizacyjnych. Wyznaczone są ścieżki ułatwiające pasażerom sprawne poruszanie się po terminalu oraz zachowanie wymaganego dystansu, z oznakowaniem kierunkowym. W widocznych i łatwo dostępnych miejscach są także dostępne dozowniki płynów dezynfekujących.

 

Modlin liczy na wsparcie

 

„Od marca 2020 roku zmagamy się z następstwami pandemii korona wirusa SARS-CoV-2. Zdołaliśmy przetrwać ten trudny okres, choć kosztowało to nas wiele wyrzeczeń, dotyczących choćby zawieszenia planów inwestycyjnych w terminalu.” Opowiada Leszek Chorzewski – Prezes Zarządu MPL Warszawa/Modlin. – „Następne miesiące będą kluczowe dla przyszłości rynku lotniczego w Polsce i Europie. Od tego jak będą przebiegać programy szczepień w poszczególnych krajach Unii Europejskiej zależy przyszłość wielu portów lotniczych i przewoźników.” – Przekonuje Leszek Chorzewski – Prezes Zarządu MPL Warszawa/Modlin

 

Kontrolerzy ruchu lotniczego – dyktatorzy nieba

 

Portal Informacyjny /ART/ 2.03.2021

Related Post