Wiadomości

Drukarka Kyocera Produktem Roku 2018 dla podmiotów publicznych

 

Miesięcznik „IT w Administracji” już po raz czwarty nagrodził najlepsze produkty dla podmiotów publicznych. Zgłoszenia kandydatów do nagrody „Produkt Roku 2018 IT w Administracji” w ośmiu kategoriach można było przesyłać przez kilka tygodni. Głosy oddała też Redakcja, a suma wszystkich głosów pozwoliła wyłonić najlepsze urządzenia i programy wykorzystywane w urzędach. W kategorii „Urządzenia biurowe” jednym z laureatów została drukarka Kyocera ECOSYS M3655idn.

Produkty japońskiej firmy Kyocera, której przedstawicielem w Polsce jest firma Arcus, od lat są wykorzystywane zarówno w firmach prywatnych jak i jednostkach publicznych. Nagroda w Konkursie miesięcznika „IT w Administracji” przyznawana jest dzięki głosom użytkowników biurowych, którzy sięgają najczęściej po produkty renomowanych producentów. Jest to kolejne już wyróżnienie branżowe dla produktów firmy Kyocera.

– Jesteśmy szczególnie zaszczyceni, że nasze produkty zostały docenione przez użytkowników z sektora administracji, który podlega szczególnym rygorom prawnym. Ustawa o finansach publicznych jednoznacznie wymaga od samorządów efektywności i skuteczności w zakresie funkcjonowania oraz wydatkowania środków publicznych. Ta nagroda jest potwierdzeniem stosowanej przez nas od lat strategii polegającej na dostarczaniu polskiej administracji rozwiązań niezawodnych i jednocześnie najefektywniejszych pod względem TCO, czyli całkowitych kosztów posiadania – powiedział Michał Gembal, dyrektor marketingu Grupy Arcus, przedstawiciela Kyocera w Polsce.
Kyocera ECOSYS M3655idn to urządzenie wielofunkcyjne, zaprojektowane by sprostać codziennej intensywnej eksploatacji w wymagającym środowisku biurowym. Drukarka cechuje się wysoką wydajnością i niezawodnością przy minimalnym wpływie na środowisko oraz gwarantuje optymalizację kosztów druku. Cechą unikatową wszystkich urządzeń japońskiej firmy Kyocera jest technologia powlekania bębna drukującego ceramiką, co znacznie wydłuża żywotność kluczowych podzespołów urządzenia.
Produkt Roku 2018 IT w Administracji to plebiscyt, w którym nagradzane są najlepsze produkty IT wykorzystywane w codziennej pracy w jednostkach sektora publicznego w następujących kategoriach: Serwery, Komputery i tablety, Monitory i wyświetlacze, Urządzenia sieciowe, Urządzenia zabezpieczające, Oprogramowanie zabezpieczające, Oprogramowanie dedykowane administracji publicznej, Urządzenia biurowe.
Tegoroczne nagrody zostały wręczona podczas uroczystej Gali, która odbyła się 11 grudnia br. w Teatrze Kamienica w Warszawie. Statuetki wręczono już po raz piąty.

O GRUPIE ARCUS
ARCUS SA jest jednym z największych na polskim rynku dostawców zintegrowanych systemów zarządzania dokumentem i korespondencją masową. ARCUS SA jest przedstawicielem Kyocera Document Solutions oraz Pitney Bowes w Polsce. ARCUS SA i spółki zależne: T-matic Systems SA, Geotik Sp. z o.o. oraz ARCUS Systemy Informatyczne Sp. z o.o. dostarczają również kompleksowe rozwiązania oraz usługi z zakresu telematyki i inteligentnych sieci, a także integracji rozwiązań ICT (technologie informacyjno-telekomunikacyjne). Kolejną spółką wchodzącą w skład GRUPY ARCUS jest DocuSoft Sp. z o.o. produkująca systemy do obiegu informacji. Do największych klientów GRUPY ARCUS należą banki, firmy ubezpieczeniowe, firmy z branży telekomunikacyjnej, operatorzy pocztowi i logistyczni oraz administracja publiczna na szczeblu centralnym i lokalnym.

ARCUS SA realizuje także innowatorskie na polskim rynku rozwiązania informatyczne. Należy do nich m.in. projekt sieci samoobsługowych stanowisk drukujących realizowany z wrocławską firmą Zeccer. Od 2018 r. ARCUS SA jest także przedstawicielem na Polskę marki Tecnau dostarczającej rozwiązania przeznaczone do obsługi papieru, monitorowania, przetwarzania i obróbki końcowej dla branży druku cyfrowego.

 

O KYOCERA DOCUMENT SOLUTIONS EUROPE B.V.

KYOCERA Document Solutions Inc. jest jednym z wiodących na świecie dostawców rozwiązań z zakresu zarządzaniem dokumentami. Zakres produktów i usług firmy obejmuje drukarki ECOSYS, niezawodne urządzenia wielofunkcyjne, wysokiej jakości materiały eksploatacyjne i szeroki zakres rozwiązań z zakresu Managed Services Document (MDS). Oferta KYOCERA Document Solutions zawiera innowacyjne produkty zaprojektowane pod kątem długiej żywotności.

Użytkownicy rozwiązań KYOCERA korzystają z niskiego całkowitego kosztu posiadania (TCO) rozwiązań oraz wysokiej wydajności w każdym miejscu pracy. Oferta rozwiązań i usługi Managed Document Services umożliwiają zmniejszenie kosztów, pozytywny wpływ na środowisko oraz jednoczesną poprawę efektywności i niezawodności procesów biznesowych.

KYOCERA Document Solutions Inc. jest spółką zależną firmy Kyocera Corporation, która w 2009 roku obchodziła swoją 50-ą rocznicę założenia. Zajmująca 522 miejsce na liście 2000 największych światowych firm notowanych na giełdzie magazynu Forbes, Kyocera jest wiodącym producentem nowoczesnej ceramiki, komponentów elektronicznych, ogniw słonecznych i elektronicznego sprzętu biurowego. Długoterminową strategią wzrostu KYOCERA są działania wspierające sektory telekomunikacji, przetwarzanie informacji, ochrony środowiska oraz poprawy jakości życia.

Michał Gembal, 13.12.2018