Wiadomości

Centrum Integracji „Iskra” jeszcze w tym roku

 

Legendarny budynek, w którym onegdaj mieściło się kino Iskra przy ul. Kilińskiego w Pile doczekał się modernizacji. To jedna z ważniejszych ciekawszych budowli w mieście. Właśnie trwają prace budowlane.

W budynku dawnego kina Iskra przy ul. Kilińskiego w Pile trwają prace tynkarskie wewnątrz budynku, a w sali widowiskowej montowane są już panele akustyczne. O zakończeniu prac w obiekcie będzie się mieścić Centrum Integracji Społeczno-Kulturalno-Naukowej „Iskra”.

„Jestem przekonany, że po całkowitym remoncie budynku dawnego kina Iskra przy ul. Kilińskiego w Pile, podobnie jak odbudowany Stadion Powiatowy przy ul. Okrzei w Pile, będzie to kolejne ulubione miejsce spotkań mieszkańców, w którym wkrótce zostanie otwarte Centrum Integracji Społeczno-Kulturalno-Naukowej „Iskra”.” – Uważa Eligiusz Komarowski – Starosta Powiatu Pilskiego, który doprowadził do modernizacji obydwu obiektów.

Budynek jest rewitalizowany w ramach tego samego projektu, dzięki któremu Powiat Pilski zmodernizował Stadion Powiatowy przy ul. Okrzei w Pile, o łącznej wartości 8.500.000 zł, w tym 7.000.000 to pieniądze pozyskane z funduszy Unii Europejskiej, w ramach konkursu Samorządu Województwa Wielkopolskiego  Wniosek o wsparcie był drugim najwyżej ocenionym w całej Wielkopolsce. Wyprzedził go tylko projekt rewitalizacji Starego Rynku w Poznaniu.

„Bardzo się cieszę z prowadzonej renowacji  dawnego kina Iskra przy ul. Kilińskiego w Pile.” – Ujawnia Marta Kubiak – Pilanka i Poseł Ziemi Pileckiej na Sejm Rzeczpospolitej. – „Mam nadzieję, że prace budowlane rychło się zakończą i w budynku zostanie otwarte Centrum Integracji Społeczno-Kulturalno-Naukowej „Iskra”, z którego będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy Powiatu Pilskiego.” – Dodaje Marta Kubiak – Pilanka i Poseł Ziemi Pileckiej na Sejm Rzeczpospolitej.

 

Portal Informacyjny /dec/ 23.01.2021

Czar powiatu Pilskiego