Wiadomości

Bitwa o stację bazową w Pile

 

Operator komórkowy sieci Play planuję budowę nowej stacji bazowej  na jednym z osiedli w Pile. Część mieszkańców nie jest jednak zachwycona wyborem lokalizacji. 23 grudnia 2020 r. minął termin jaki Starostwo Powiatowe w Pile wyznaczyło mieszkańcom na zgłaszanie uwag.

Plan jest taki, aby stacja bazowa została postawiona przy osiedlu Koszyce, na działce numer 210/3, w miejscu gdzie krzyżują się aleja Niepodległości oraz ulica Wałecka. 21 grudnia 2020 r. na portalu społecznościowym facebook rozpoczęła się swoista bitwa na oświadczenia w tej kwestii pomiędzy Starostą Pilskim Eligiuszem Komarowskim a Prezydentem Miasta Piła Piotrem Głowskim.

Prezydent Miasta Piła Piotr Głowski, twierdzi, że Urząd Miasta nie miał informacji na temat planów postawienia stacji bazowej telefonii. Z tego też powodu będzie wnioskował o włączenie do tego procesu. Prezydent poinformował również, że Starostwo wyznaczyło termin składania ewentualnych uwag przez zaniepokojonych mieszkańców do dnia 23 grudnia 2020 r. Jednocześnie zapewnił: „Nie mówimy „nie” takim inwestycjom. Uważamy jednak, że powinny być one uzgadniane i konsultowane z mieszkańcami.” – Powiedział Prezydent Miasta Piła Piotr Głowski.

Kilka godzin po oświadczeniu Prezydenta Miasta, głos zabrał Starostwa Powiatowy Eligiusz Komarowski, który przyjął za swój obowiązek uspokoić mieszkańców i poinformować ich o inwestycji. Zwrócił on w pierwszej kolejności uwagę na fakt, że każdy operator może wystąpić z takim wnioskiem.

„Bądźcie spokojni. Niestety każdy operator ma prawo złożyć taki wniosek o kolejny „maszt” – a moi współpracownicy zadbają o interes mieszkańców – wydałem jednoznaczne dyspozycje.” – Oświadczył Eligiusz Komarowski Starosta Pilski. – „Plany budowy masztu telefonii komórkowej na osiedlu Koszyce, która na wniosek inwestora jest aktualnie procedowana w Starostwie Powiatowym w Pile jest bardzo wnikliwie analizowana, a zdrowie mieszkańców będzie zabezpieczone.” – Wyjaśnił Eligiusz Komarowski Starosta Pilski. Sprostował on także nieprawdziwe informacje podane przez Prezydenta Miasta Piotra Głowskiego wcześniej i zapewnił, że Urząd Miasta otrzymał informację o złożonym przez inwestora wniosku na czas.

 

Portal Informacyjny /WAC/ 22.12.2020