Wiadomości

Biedronka wspiera mistrzów ekopraktyk

Już 23 października br. rusza konkurs EKOpraktyki, skierowany do osób, którym losy naszej planety nie są obojętne. By wziąć w nim udział wystarczy opisać stosowane na co dzień działania, które przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego. Autorzy siedmiu najbardziej oryginalnych ekopraktyk w nagrodę otrzymają rowery. Organizatorem konkursu jest Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A., a jego patronem sieć Biedronka.

Głównym celem konkursu EKOpraktyki jest promocja właściwych zachowań ekologicznych, mających zachęcić nas wszystkich do poszanowania środowiska naturalnego. Aby wziąć w nim udział, należy zarejestrować konto, a następnie przesłać zgłoszenie, opisując w nim jedną stosowaną przez siebie na co dzień ekopraktykę. Ponieważ każda ekopraktyka jest dobra, dlatego zgłoszone do konkursu zwyczaje mogą dotyczyć każdej sfery, czyli np.: oszczędności wody, energii, segregacji odpadów, odpowiedzialnych zakupów, ekologicznego transportu.

Konkursowi patronuje sieć Biedronka, która od lat wdraża rozwiązania ekologiczne w różnych obszarach funkcjonowania – od logistyki po dystrybucję towarów.

– W Biedronce wiemy, jak ważne jest to, by biznes dbał o środowisko naturalne. Dlatego podejmujemy wiele działań ograniczających nasz wpływ na nie – m. in. przekazujemy do recyklingu wytwarzane odpady, optymalizujemy trasy samochodów dostawczych czy wprowadzamy ekologiczne rozwiązania w sklepach. Zachęcamy także naszych klientów do zmiany nawyków na bardziej przyjazne naturze organizując kampanie edukacyjne. Wierzymy, że inicjatywy takie jak konkurs EKOpraktyki, pozwolą zrozumieć, jak wiele dobrego dla środowiska może zrobić każdy z nas dzięki właściwym decyzjom podejmowanym na co dzień – mówi Dagmara Łakoma, menedżer ds. ochrony środowiska w Jeronimo Martins Polska S.A.

Biedronka posiada nowoczesną i ekologiczną flotę transportową – tworzące ją pojazdy spełniają normy emisji spalin Euro 5 i Euro 6.

Realizuje także program optymalizacji tras samochodów ciężarowych, dzięki któremu ogranicza emisję CO2 do atmosfery. Każdy sklep, centrum dystrybucyjne oraz biuro firmy ma obowiązek segregować odpady. Dzięki temu w 2017 r. Biedronka przekazała do odzysku aż 91% wytworzonych odpadów. Ponadto w ciągu ostatnich 4 lat, modernizując istniejące już sklepy oraz budując nowe placówki, Biedronka zainwestowała ponad 65 mln euro w przyjazne dla środowiskatechnologie, mające na celu redukcję zużycia wody oraz większą oszczędność energii.Sieć dodatkowo wspiera i promuje przyjazne środowisku praktyki zarówno wśród swoich pracowników, jak i klientów.

W konkursie EKOpraktyki mogą uczestniczyć osoby pełnoletnie, mieszkające w Polsce. Zgłoszenia przyjmowane są od 23 października do 23 listopada br., do godz. 23:59.

Więcej informacji na temat konkursuoraz jego regulamin można znaleźć na stronie www.ekopraktyki.biedronka.pl. Natomiast dodatkowe informacje na temat działań sieci Biedronka na rzecz środowiska naturalnego znaleźć można na stronie http://www.biedronka.pl/pl/social-responsibility/csr-environment.

Centrum Informacji, 24.10.2018