Wiadomości

Bezpieczeństwo systemu gospodarczego

 

Bezpieczeństwo systemu gospodarczego” to temat debaty w bloku „Bezpieczeństwo” zaplanowanego w trakcie V kongresu Forum Wizja Rozwoju w Gdyni. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Mateusza MorawieckiegoPrezesa Rady Ministrów Rzeczpospolitej Polskiej.

 

V Forum Wizja Rozwoju w Gdyni

 

Świadomość gospodarcza państwa stanowi gwarant jego poprawnego funkcjonowania w wymiarze gospodarczym, politycznym oraz społecznym. Założenie to prowadzi więc do konstatacji, wiążącej zaangażowanie gospodarcze państwa z działaniem na rzecz jego bezpieczeństwa. Państwo angażuje się w tej sferze w co najmniej dwóch wymiarach tj. makro – utożsamianym z wykonywaniem określonych funkcji wobec gospodarki oraz mikro – sprowadzającym się do relacji z przedsiębiorcą obejmującej m.in. oznaczenie, stosowanie i egzekwowanie reguł podejmowania, wykonywania i zakończenia działalności gospodarczej.

 

Uczestnikami debaty „Bezpieczeństwo systemu gospodarczego” w bloku „Bezpieczeństwo” podczas V kongresu Forum Wizja Rozwoju w Gdyni będą: Juliusz Bolek – Przewodniczący Rady Dyrektorów Instytutu Biznesu, Paweł Borys – Prezes Zarządu, Polski Fundusz Rozwoju, Andrzej Kruczyński – Porucznik, były oficer GROM, uczestnik działań specjalnych i misji zagranicznych, Marian Krzemiński – Doradca Prezesa PKO Bank Polski i Krzysztof Spyra – Dyrektor Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości. Dyskusję poprowadzi Dariusz Janus– Główny Ekonomista Instytutu Biznesu.

https://wizjarozwoju.pl/event/bezpieczenstwo-systemu-gospodarczego/

„Jeszcze nigdy sprawa dbałości o bezpieczeństwo systemu gospodarczego w Polsce nie była tak skomplikowana.” – Uważa Dariusz Janus– główny ekonomista Instytutu Biznesu. – „Należy przypomnieć, że polska gospodarka boryka się ze skutkami związanymi z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2, a już musi się zmagać z wyzwaniem jakim są ponad 3 miliony uchodźców w związku z wojskową inwazja Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, do tego dochodzi kryzys energetyczny, wyzwania wynikające z koncepcji Unii Europejskiej dotyczącej zeroemisyjności, stagflacja. W takiej sytuacji wyzwaniem jest holistyczne podejście do troski o bezpieczeństwo systemu gospodarczego. Należy równocześnie uwzględniać wiele oddziałujących na siebie czynników.” – Wyjaśnia Dariusz Janus – główny ekonomista Instytutu Biznesu.

 

Perspektywy i kierunki sprzedaży polskich produktów w najbliższych latach

 

V kongres Forum Wizja Rozwoju w Gdyni odbędzie się w dniach 20-21 czerwca 2022 r. Patronat honorowy nawy darzeniem objął Mateusza MorawieckiegoPrezesa Rady Ministrów Rzeczpospolitej Polskiej. W czasie dwóch dni V kongres Forum Wizja Rozwoju w Gdyni odbędzie się ponad 60 debat. Wystąpi w nich ponad 250 dyskutantów. W całym wydarzeniu, szacuje się, że weźmie udział ponad 2.000 osób. Partner Generalny: Polski Koncern Naftowy Orlen. Partner Strategiczny: BGK Bank Gospodarstwa Krajowego. Partner Główny: Fundacja KGHM Polska Miedź, Totalizator Sportowy, Lotos, Energa. Partner+: KGHM Polska Miedź, Agencja Rozwoju Przemysłu, Polski Fundusz Rozwoju, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, PKP Polskie Linie Kolejowe, Węglokoks. Jednym z partnerów medialnych jest Agencja Informacyjna.

 

Portal Informacyjny, /DEC/ 11.06.2022